Tahawwur Rana مخالف استرداد هندوستان است: Tahawwur Rana متهم به حملات تروریستی در بمبئی مخالف استرداد هند است

فوریه 5, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

واشنگتن
تاجر کانا تاجر کانادایی ، پاکستانی تبار متهم به حملات تروریستی بمبئی 2008 ، به استرداد وی به هند اعتراض دارد. وی ادعا می کند که قبلاً از جرایمی که استرداد آنها درخواست تجدید نظر کرده است ، تبرئه شده است. وکلای رعنا به پیمان استرداد هند و آمریکا استناد می کنند.

رعنا 59 ساله ، دوست دوران کودکی دیوید کلمن هادلی ، بار دیگر در 10 ژوئن به دلیل درخواست استرداد هند به دلیل دست داشتن در حملات تروریستی بمبئی در سال 2008 توسط لاس آنجلس دستگیر شد. در مجموع 166 نفر از جمله شش شهروند ایالات متحده کشته شدند در حملات بمبئی. هادلی لشکر طیبه تروریست آمریکایی پاکستانی در برنامه ریزی حملات تروریستی بمبئی نقش دارد.

هادلی شاهد رسمی پرونده شد و در حال حاضر به دلیل نقش خود در این حمله 35 سال در زندان ایالات متحده به سر می برد. وکلای رعنا هفته گذشته دادخواست دادسرای ناحیه لاس آنجلس را ارائه دادند ، قبل از اینکه قاضی ژاکلین کلونیان با استرداد مخالفت کند.

وکلای رعنا استدلال می کنند که رانا طبق ماده شش پیمان استرداد بین ایالات متحده و هند قابل استرداد نیست ، زیرا وی قبلاً از جرایمی که استرداد وی درخواست شده بود تبرئه شده است. بعلاوه ، وی طبق ماده 9 این پیمان نمی توانست استرداد شود ، زیرا دولت زمینه های احتمالی را برای اعتقاد به اینكه رعنا در جنایات ادعایی دست داشته است ، ارائه نداده است.

[ad_2]