Super Earth: ابر زمینی که در کهکشان راه شیری در حال چرخش دور یک ستاره پیدا شده است: زمینی شبیه سیاره در حال چرخش دور ستاره ای در کهکشان

ژانویه 13, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

دانشمندان مشغول جستجوی حیات در هر سیاره ای غیر از سیاره ما هستند. تاکنون چنین سیاره ای کشف نشده است اما Super Earth کشف شده است. این سیاره داغ و سنگلاک به دور یکی از قدیمی ترین ستاره های کهکشان ما می چرخد. این مکان در خارج از منظومه شمسی ما واقع شده است. اندازه آن 50٪ بزرگتر از زمین ما و سه برابر بزرگتر از جرم است. به همین دلیل به آن ابر زمین گفته می شود.

چرا این کشف مهم است؟

این مطالعه روز دوشنبه در جلسه انجمن نجوم آمریکا ارائه شد و در The Astronomical Journal منتشر خواهد شد. سیاره ای به نام TOI-561b تنها نیمی از روز طول می کشد تا بتواند دایره ای از ستاره خود را کامل کند. با این حال ، دمای سطح آن 2000 K به دلیل فاصله کم از ستاره است. این سیاره با مأموریت آژانس فضایی آمریکا ناسا کشف شد. عناصری مانند آهن و منیزیم در مکانی که این سیاره پیدا شده است یافت می شود و معمولاً در اینجا حضور سیارات وجود ندارد.

آیا زندگی ممکن است؟

جرم ، چگالی و شعاع این سیاره توسط محققان با استفاده از رصدخانه کیک WM در هاوایی کشف شد. با این حال ، ستاره شناسان با کمال تعجب دریافتند که علی رغم جرم آن ، چگالی آن برابر با زمین است. این نشان می دهد که این سیاره کاملاً قدیمی است. از اطلاعات داخلی این سیاره می توان فهمید که آیا زندگی در اینجا امکان پذیر است یا خیر. گرچه مانند زمین سنگی به نظر می رسد اما دمای آن گرمتر است اما جالب است بدانید آیا در اینجا زندگی وجود داشته است یا خیر. اگر این اتفاق می افتاد ، این دنیا چگونه خواهد بود؟

تاریخچه از میلیاردها سال پیش

بر اساس نویسنده اصلی تحقیق ، لورن ویس ، این سیاره قدیمی ترین سیاره سنگی است که تاکنون کشف شده است. این نشان می دهد که سیارات صخره ای جهان 14 میلیارد سال پیش و با تولد آن شکل گرفته اند. علاوه بر TOI ، دو سیاره دیگر نیز به دور این ستاره می چرخند. هر دو کاملا بزرگ هستند و به نظر می رسد از گاز ساخته شده اند. تصور می شود کهکشان راه شیری ما 12 میلیارد سال پیش شکل گرفته باشد. این ستاره و سیارات آن 10 میلیارد سال پیش تشکیل شده اند ، در حالی که خورشید ما 4.5 میلیارد سال قدمت دارد.

[ad_2]