shinzo abe padma vibhushan: با توجه به Padma Vibhushan از هند ، Shinzo Abe نخست وزیر اسبق ژاپن کیست: نخست وزیر اسبق ژاپن Shinzo Abe پادما Vibhushan را اهدا کرد

ژانویه 25, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

توکیو
نخست وزیر پیشین ژاپن ، شینزو آبه ، پادما ویبوشان ، دومین افتخار غیرنظامی غیرنظامی هند لقب گرفته است. آبه که طولانی ترین دوره نخست وزیری را بر عهده داشت ، در آگوست سال گذشته استعفا داد و علت آن را سلامتی عنوان کرد. با تصمیم او ، هند او را با قلبی سنگین از زمین دور کرد. در واقع ، آبه نقش اساسی در تقویت روابط هند و ژاپن داشت.

آبه رابطه را عمیق تر کرد
آبه بارها به هند سفر کرده است ، حتی مکرر نخست وزیر ژاپن شده است. وی اولین نخست وزیر ژاپن بود که به عنوان میهمان مهم روز جمهوری به هند پیوست. “مشارکت جهانی” بین دو کشور به طور رسمی از سال 2001 آغاز شد و در سال 2005 تصمیم بر آن شد که جلسات سالانه دو جانبه برگزار شود. با این حال ، این روند پس از 2012 به دلیل آبه رونق گرفت.

دو اقیانوس ادغام می شوند
یکی از مهمترین توافقات با هند در زمان حکومت آبه ، ایجاد اقیانوس هند و اقیانوس آرام آزاد و آزاد بود. برای شروع ، وقتی آبه برای اولین بار به هند آمد ، او با صحبت در مورد “ادغام دو اقیانوس” قلب هند را به دست آورد. سپس دولت در هند تغییر کرد ، اما اساس دوستی بین دو کشور در همان نمایش باقی ماند.

لیست کامل جوایز Padma 2021: جوایز Padma اعلام شد نخست وزیر پیشین ژاپن شینزو آبه از پادما ویبوشان و رام ویلاش پسوان از پادما بوشن استقبال کرد ، مشاهده لیست کامل
روی موضوعات بسیار مهم کار کنید
متعاقباً ، تعدادی از مسائل بین دو کشور مانند انرژی هسته ای غیرنظامی ، امنیت دریایی ، قطارهای گلوله ای ، سیاست شرق و استراتژی هند و اقیانوس آرام ایجاد شد. توافقی نیز بین نیروهای دفاع شخصی ژاپن و نیروهای مسلح هند برای مبادله لوازم و خدمات (توافق نامه خرید و خدمات متقابل ، ACSA) منعقد شده است.

نمونه دوستی با PM Modi
دوستی نارندرا مودی نخست وزیر هند و آبه بسیار محبوب بود. آبه حتی پس از استعفا ، نه تنها دیدار با نخست وزیر مودی را به یاد آورد ، بلکه نیم ساعت نیز تلفنی صحبت کرد. وی همچنین از نخست وزیر مودی برای “دوستی و رابطه اعتماد” وی تشکر کرد. نخست وزیر مودی همچنین تلاش های آبه را ستود و تعامل بین آنها را یادآوری کرد.

[ad_2]