Rakesh Kumar Singh Badauriya: رئیس نیروی هوایی هند Rakesh Kumar Singh Badauriya بنگلادش از علت چین در خلیج بنگال بازدید کرد

ژوئن 27, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • رئیس نیروی هوایی هند برای یک دیدار سه روزه وارد بنگلادش می شود
  • دومین سفر مارشال RKS Bhadauria به بنگلادش طی چهار ماه گذشته
  • تأکید بر تقویت روابط نظامی بین دو کشور ، تأکید ویژه بر چین

داکا
رئیس نیروی هوایی هند ، مارشال RKS Bhadauria ، برای یک دیدار سه روزه وارد داکا شد. این دومین سفر رئیس نیروی هوایی هند به بنگلادش در چهار ماه گذشته است. وی پیش از این در آخرین هفته فوریه به داکا رفته بود و در آنجا با ورود به تالار مشاهیر میرپور مفتخر شد. دو ماه قبل از سفر فرمانده هوایی به بنگلادش ، رئیس ستاد ارتش ، ژنرال ام ام ناراوانه ، به بنگلادش سفر کرده بود.

کمیسیون عالی هند اطلاعات را ارائه داد
کمیسیون عالی هند در داکا در توییتر خود نوشت که رئیس مارشال هوایی Rakesh Kumar Singh Badauriya ، PVSM ، AVSM ، VM ، ADC ، امروز به دعوت رئیس نیروی هوایی بنگلادش برای یک بازدید سه روزه وارد داکا شد . انتظار می رود که مارشال هوایی با همتای بنگلادشی خود برای گسترش همکاری های نظامی بین دو کشور گفتگو کند.

چرا بازدید از بنگلادش برای نیروی هوایی مهم است؟
چین که در لاداخ با هند درگیر شده است ، این روزها در آسیا ، به ویژه در منطقه اقیانوس هند ، به شدت حرکت می کند. به همین دلیل هند و آمریكا آماده پاسخگویی به اقدام چین هستند.طبق استراتژی محاصره هند ، چین در تلاش است تا از طریق دولت نظامی میانمار راهی بنگلادش را ایجاد كند.

RKS Bhadauria IAF رئیس 01

نزدیکی روزافزون بنگلادش به چین
پس از نخست وزیر شدن شیخ حسینا ، نگرش بنگلادش اندکی تغییر کرد. او اکنون اولویت خود را به پروژه های زیربنایی چین می دهد. سال گذشته بنگلادش قراردادی را برای ترمینال در فرودگاه سیلهت به یک شرکت چینی اعطا کرد. در حالی که سیلهت به مرز شمال شرقی هند نزدیک است و منطقه ای حساس محسوب می شود. با این کار ، چین قصد داشت تمام منطقه شمال شرقی هند را تحت نظر داشته باشد.

هند و آمریکا متعهد به اتحاد بنگلادش هستند ، عظمت چین در اقیانوس هند پایان می یابد
چین می خواهد حضور خود را در خلیج بنگال انجام دهد
چین می خواهد حضور خود را در خلیج بنگال برای دور زدن هند به هر قیمتی انجام دهد. به همین دلیل است که همه دنیا از کودتای نظامی در میانمار انتقاد می کنند ، اما چین از هر لحظه در کنار ارتش میانمار است. وی قطعنامه های انتقاد از ارتش میانمار را در شورای امنیت سازمان ملل و شورای حقوق بشر وتو کرد. دولت آنگ سانگ سوچی پروژه های چینی را تأیید نمی کند ، این رویای چین برای رسیدن به بنگلادش تأثیر می گذارد.

RKS Bhadauria IAF رئیس 02

چین 26 میلیارد دلار در بنگلادش سرمایه گذاری کرده است
به طور قابل توجهی ، چین 26 میلیارد دلار در بنگلادش سرمایه گذاری کرده است ، در حالی که قول داده است 38 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند. با این کار بنگلادش به کشورهایی پیوست که چین بیشترین سرمایه را در زیرساخت ها دارد. بنگلادش حدود 15 میلیارد دلار از چین وارد می کند. در حالی که قیمت کالاهای صادراتی از بنگلادش به چین بسیار کمتر از واردات است.

بنگلادش از رئیس نیروی هوایی هند RKS Bhadauria ، که در تالار مشاهیر میرپور معرفی شده است ، ادای احترام می کند
چین 97٪ محصولات بنگلادش را بدون مالیات ساخته است
چین ، متعهد به همکاری دیپلماسی اقتصادی با همسایگان هند ، از لغو مالیات 97 درصد محصولات بنگلادش خبر داده است. دیپلمات های بنگلادشی با عصبانیت از این پیام بزرگ چین ، آن را نقطه عطفی در روابط پکن و داکا خواندند. وزارت امور خارجه بنگلادش گفت 97 درصد کالاها از جمله ماهی و کالاهای چرمی از پرداخت حقوق چین معاف هستند.

جین پینگ هاسینا 01

در آخرین بازدید رئیس نیروی هوایی باداوریا چه اتفاقی افتاد؟
آخرین باری که RKS Bhadauria در فوریه به بنگلادش رسید ، قرارداد تسلیحاتی بین دو کشور نهایی شد. که در آن هند موافقت کرد بسیاری از سلاح های مدرن را به بنگلادش بدهد. نه تنها این ، موضوعات مهمی مانند آموزش افسران نظامی ، تقویت امنیت هوایی و نظارت بر خلیج بنگال نیز بین دو کشور مورد بحث قرار گرفت. به شما اطلاع دهیم که در جریان Aero India-2021 ، Air Marshal Masihuzzaman Serniyabat ، فرمانده هوایی بنگلادش ، وارد هند شد. او همچنین با هواپیمای جنگنده محلی “تجاس” پرواز کرد.

[ad_2]