Pandit Jawaharlal Nehru: هدیه Pandit Nehru ، رهبر استقلال میانمار که با تهدید سرما شدید مبارزه کرد ، نجات یافت – وقتی اولین نخست وزیر هند ، Pandit Jawaharlal Nehru ، با قهرمان استقلال میانمار آنگ سان دیدار کرد

ژانویه 6, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • ژنرال آنگ سان در سال 1947 به هند آمد
  • سان قهرمان مبارزه آزادی میانمار بود
  • پاندیت با نهرو در دهلی نو ملاقات کرد
  • نهرو هنگام رفتن به لندن یک هدیه ویژه اهدا کرد

یانگون
در ژانویه 1947 ، زمستان سرد در لندن سقوط کرد. در همان زمان ، ژنرال آنگ سان ، قهرمان مبارزه آزادی میانمار ، نیز مجبور شد به آنجا برود. قبل از عزیمت به لندن ، سان به دهلی نو آمد تا با نخست وزیر هند ، پاندیت جواهر لعل نهرو دیدار کند. این جلسه نه تنها به دلیل شخصیت هایی که درگیر مبارزه برای آزادی بودند ، بلکه به دلیل دیگری نیز مشهور شد.

سان به ملاقات نهرو آمد
رهبر لیگ ضد فاشیست آزادی مردم قرار بود با کلمنت اوتلی ، نخست وزیر انگلیس دیدار کند. قبل از بحث درباره استقلال آن زمان برمه با اولی ، سان تصمیم گرفت برخی اطلاعات را از نهرو بگیرد. وقتی به دهلی رسید ، نهرو او را به گرمی بغل کرد. نهرو 26 سال از سن بزرگتر بود. در خانه نهرو در دهلی ، دخترش ملاقات کرد و بعداً با اولین و تنها نخست وزیر زن کشور ، ایندیرا گاندی دیدار کرد.

سان چهار روز در کنار نهرو ماند و در این مدت بحث سیاسی مفصلی بین این دو صورت گرفت. وی در سفر خود به دهلی ، در کنگره علمی هند شرکت کرد ، به ستاد کل رسید ، با ویرو آرچیبالد پرسیوال واول دیدار کرد و همچنین با وزیر دفاع هند چای نوشید. با این حال ، یکی از مهمترین رویدادهای مورد بحث در کل این تور ، نهرو بود.

نهرو کار خاصی انجام داد
قبل از عزیمت سان به لندن ، نهرو متوجه شد که رهبر برمه فقط لباس خاکی پوشیده است. او فهمید که این لباس در فصل زمستان در لندن از خورشید در برابر سرما محافظت نمی کند. او بلافاصله خیاط خود را برای ژنرال سان و منشی خود ، ستوان تون هلا ، لباس گرم ساخت. گفته می شود که در این ماه زمستان سردی در لندن بود اما سان توسط کت نهرو نجات یافت.

بعداً ، در 15 آگوست همان سال ، هند از انگلیس مستقل شد و در 4 ژانویه 1948 ، سال بعد ، برمه نیز استقلال یافت. این داستان دیدار دو رهبر هنوز مشخص است.

[ad_2]