Network Hakani: Network Hakani in Hindi، همه آنچه باید درباره جناح طالبان بدانید

آگوست 21, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

کابل
از 7 جولای 2008 محل – سفارت هند در کابل. همه چیز طبق معمول در این ساختمان که در منطقه حفاظت شده نزدیک وزارت داخله افغانستان قرار داشت اتفاق می افتاد. در این روز ، جمعیت زیادی از شهروندان هندی و افغان نیز برای دریافت ویزا و سایر کارهای مهم در مقابل سفارت هند تجمع کرده بودند. سپس ماشینی با سرعت زیاد آمد و به دروازه سفارت برخورد کرد. در این مدت ، یک انفجار بزرگ در خودرو رخ داد و در مجموع 58 نفر در آن جان باختند. بعداً مشخص شد که شبکه حقانی پشت این انفجار بوده است. نه تنها این ، سازمان اطلاعات پاکستان ISI دستور انجام این حادثه را صادر کرد. اکنون که طالبان در افغانستان دستگیر شده اند ، شبکه تروریستی وحشتناک شبکه حقانی پشت صحنه رفت و جلوی دوربین رفت.

پسر حکانی ، محکوم به اعدام ، با حامد کرزی ملاقات می کند
سه چهار روز پیش ، انس حكانی تروریست شماره دو حقانی با حامد كرزای رئیس جمهور سابق و عبدالله عبدالله در كابل ملاقات كرد. انس همان تروریستی است که دولت دموکراتیک افغانستان به جرم کشتن مردم بی گناه به اعدام محکوم کرد. با این حال ، او به همراه دو تروریست تندرو دیگر در سال 2019 به دلیل توافق با طالبان آزاد شد. در چنین شرایطی ، کلید اصلی قدرت دولت طالبان این است که در افغانستان تشکیل شود تا در سراجودین هاکانی ، رهبر شبکه هاکانی بماند. در عین حال ، وحشیگری این سازمان تروریستی که به دستور پاکستان عمل می کند ، می تواند به مانعی در روابط هند و افغانستان تبدیل شود.

حامدی کرزی 011

شبکه حقانی چگونه ایجاد شد؟
این سازمان توسط تروریست وحشتناک و ویژه آمریکایی جلال الدین هاکانی تاسیس شد. در دهه 1980 ، این سازمان در منطقه وزیرستان شمالی نیز در برابر نیروهای شوروی به موفقیت های چشمگیری دست یافت. چندین مقام آمریکایی ادعا می کنند که بودجه جلال الدین حکانی توسط CIA تامین شده است. نه تنها این ، فقط ماموران سیا به او سلاح و آموزش دادند. جلال الدین حکانی از آن زمان تا کنون توسط سازمان اطلاعات پاکستان ISI ویژه بوده است. در واقع ، ISI به سیا می گفت چه مقدار پول و سلاح به کدام مجاهد بدهد. به همین دلیل است که پاکستان هنوز نفوذ زیادی بر شبکه هاکانی دارد و در نتیجه نگرانی های هند نیز افزایش یافته است.

قهرمان افغانستان احمدشاه مسعود کی بود؟ اتحاد شمالی آنها بار دیگر “دوره” طالبان خواهد بود
وزیرستان را قلعه خود قرار دهید
حتی پس از عقب نشینی نیروهای شوروی ، شبکه هاکانی حضور خود را در وزیرستان و مناطق اطراف آن حفظ کرد. جلال الدین حکانی متولد ولایت پکتیا در افغانستان است و سازمان خود را در پاکستان و افغانستان گسترش داده است. تا سال 1990 ، با کمک CIA و ISI ، شبکه حقانی به قوی ترین سازمان تروریستی در افغانستان تبدیل شد. در آن زمان طالبان در افغانستان در حال افزایش بود. جلال الدین حکانی نیز از مجاهدین معروف پشتون بود. به همین دلیل طالبان با هاکانی دوست شدند و این دو شروع به حکومت بر کشور کردند. ایالات متحده با نزدیک شدن طالبان و حکانی فاصله گرفت ، اما ISI همچنان به آن پایبند بود.

جلال الدین هاکانی 02

چگونه این شرور تبدیل به یک قهرمان آمریکایی شد؟
جلال الدین حکانی ، که به نظر می رسید برگ برنده ای علیه ارتش شوروی در افغانستان بود ، در سال 2001 برای آمریکا شرور شد. در واقع ، پس از حملات 11 سپتامبر ، ایالات متحده علیه تروریسم علیه القاعده اعلام جنگ کرد. سیا اطلاعاتی دریافت کرد که اسامه بن لادن در تپه های تورا بورا در افغانستان مخفی شده بود و توسط طالبان پشتیبانی می شد. جلال الدین حکانی در آن زمان وزیر امور قبایل افغانستان در دولت طالبان بود. سپس در یک سفر رسمی به پاکستان به اسلام آباد آمد و فرار کرد. چند روز بعد ، وی در وزیرستان ظاهر شد و به آمریکا اعلان جنگ داد. از آن زمان به بعد ، آمریکا نیز شبکه هاکانی را دشمن خود می داند و جستجوی جلال الدین هاکانی را آغاز کرده است.

افغان ها گلوله های طالبان را می خورند تا پرچم کشور را در روز استقلال برافراشته کنند
جلال الدین حکانی دلال قدرت بود
برخی از کارشناسان معتقدند جلال الدین حکانی در اصل یک دلال قدرت بود. او ابتدا با آمریکا قرارداد بست. بعداً با پاکستان ، سپس با القاعده و طالبان. او روابط جداگانه ای با همه جناح های قدرتمند حفظ کرد. به همین دلیل است که هرگز شبکه حقانی خود را با طالبان ادغام نمی کند ، بلکه به عنوان یکی از بال های آن عمل می کند. به دنبال مرگ جلال الدین هاکانی در 3 سپتامبر 2018 ، پسرش سراج الدین حکانی فرماندهی سازمان تروریستی خود را بر عهده گرفت.

jalaluddin hakani 03

پسر سراج الدین هاکانی ، که شبکه حقانی را اداره می کند
ریاست شبکه حقانی در حال حاضر بر عهده سراج الدین حقانی ، پسر جلال الدین حقانی است. گروه هاکانی بر دارایی های مالی و نظامی طالبان در امتداد مرز پاکستان و افغانستان نظارت می کند. آمریکا سراجودین را تحت تعقیب ترین افراد اعلام کرد. برخی کارشناسان معتقدند که هاکانی عامل حملات انتحاری در افغانستان بوده است. اعتقاد بر این است که شبکه حقانی مسئول چندین حمله دیدنی در افغانستان است. وی همچنین سعی کرد حامد کرزی رئیس جمهور وقت افغانستان را ترور کند. سراج الدین هاکانی ، که تصور می شود بین 40 تا 50 سال سن دارد ، شبکه خود را از مکان نامعلومی اداره می کند.

جلال الدین هاکانی 01

موسس شبکه حقانی جلال الدین حقانی

[ad_2]