nepal kp sharma oli: نخست وزیر نپال KP شارما اولی در مورد اختلافات مرزی با هند: نخست وزیر نپال KP شارما اولی در مورد اختلافات مرزی با هند

ژانویه 10, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • نخست وزیر نپال KP KP شارما اولی دست زد
  • قول بازپس گیری مناطق مورد مناقشه از هند را بدهید
  • حاکمان قبلی مردد بودند
  • وی گفت که روابط خود را با چین و هند تقویت خواهد کرد
  • پروژه های ارتباط جاده ای با چین گزارش شده است

کاتماندو
زمین لرزه ای سیاسی نپال را لرزاند. با این حال نخست وزیر K.P. مانع از گشودن جبهه ای با هند از شارما اولی که هدف مخالفان و همچنین حزب خود است و پس از انحلال پارلمان دوباره دولت را تشکیل می دهد ، نیست. در جلسه روز یکشنبه شورای ملی ، اولی قول خود را برای فتح کالاپانی ، لیمپیادورا و لیپوله از هند تکرار کرد.

جالب اینکه اولی توسط دولت متهم به دامن زدن به اختلافات مرزی با هند ، به مهار نکردن اتهامات فساد ، افزایش بیکاری و اپیدمی کرونا ویروس شده است.

“حاکمان قبلی مردد بودند”
به گزارش جمهوری مای ، اولی ادعا می کند که طبق توافق سوگاولی ، این سه منطقه در شرق رودخانه ماهاکالی متعلق به نپال است. آنها گفتند که از طریق گفتگوهای دیپلماتیک با هند خارج خواهند شد. وی افزود که پس از جنگ هند و چین در سال 1962 ، جایی که ارتش هند مستقر بود ، حاکمان نپال هرگز برای به دست آوردن این مناطق تلاش نکردند.


وی گفت بسیاری از مردم پس از انتشار نقشه جدید کشور توسط دولت وی ناراحت شدند. اولی گفت حاکمان پیشین می ترسیدند که علیه “تجاوز هند” صحبت کنند و اکنون دولت آنها در تلاش است تا این مناطق را بازگرداند. بگذارید به شما بگویم که مدتی پس از اختلافات مرزی با هند در ماه مه سال 2020 ، دولت نپال نقشه جدیدی از این کشور را بدون حل آن منتشر کرد و مناطق مورد مناقشه را از طرف خود نشان داد.

تقویت روابط با چین و هند
اولی همچنین گفت که دولت وی برای تقویت روابط دوجانبه با هند و چین تلاش کرده و آنها را به اوج جدیدی رسانده است. نخست وزیر به تعریض بزرگراه آرانیکو برای بهبود اتصال جاده ای چین اشاره کرد. همچنین به وی اطلاع داده شد كه در حال انجام مطالعه برای ساخت تونلی برای ارتباط با كرونگ در تبت است.

اولی گفت شما نگران سفر مقامات ارشد هند و چین نباشید که چند هفته پیش وارد نپال شده اند. وی گفت که می خواهد روابط خود را با هند بهبود بخشد. به همین دلیل است که آنها نگرانی های خود را به وضوح به او می گویند.

خشونت سیاسی دوباره در نپال فوران می کند و اولی قدم بزرگی برداشته است

KP شارما اولی

KP شارما اولی

[ad_2]