KP شارما اولی در مقابل پراچاندا: کمیسیون انتخابات نپال رد به رسمیت شناختن جناح های NAC به پیروزی Prahanda را برای KP Oli رد می کند – شوک طرفداران چین از کمیسیون انتخابات نپال

ژانویه 25, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • کمیسیون انتخابات نپال پوشپا کمال داهال ، رئیس حزب کمونیست نپال را شوکه کرد
  • کمیسیون انتخابات از رسمیت رسمی دو جناح حزب کمونیست نپال امتناع ورزید.
  • کمیسیون انتخابات همچنین برکناری نخست وزیری اولی از سمت خود و برکناری وی از حزب را رد کرد.

کاتماندو
کمیسیون انتخابات نپال ضربه بزرگی به رئیس حزب کمونیست نپال پوشپا کمال داهال “پراچاندا” وارد کرده است. کمیسیون انتخابات در تصمیم خود از رسمیت شناختن دو جناح حزب کمونیست نپال امتناع ورزید. کمیسیون انتخابات همچنین برکناری نخست وزیر حزب دمکراتیک شارما اولی و برکناری وی از حزب را رد کرد ، که باعث آسودگی خاطر وی شد. این کمیسیون گفت که از نظر قانونی این دو جناح یکی هستند.

در جلسه کمیسیون در روز یکشنبه ، تصمیم گرفته شد که ادعای طرف اصلی هر دو طرف را نپذیریم. پیش از این ، جناح های پراچاندا و اولی درخواست کرده و خود را به عنوان یک طرف رسمی کمیسیون معرفی کرده بودند. در همین حال ، راجکومار شرستا ، سخنگوی کمیسیون انتخابات گفت که این تصمیم با ادعاهای هر دو طرف در نظر گرفته شده است.
KP Oli News: نخست وزیر نپال KP شارما اولی از حزب خود اخراج شد! عضویت در حزب کمونیست لغو شده است
“حذف اولی از عضویت در حزب قابل قبول نیست”
کمیسیون گفت که کمیته مرکزی 441 نفری را به رهبری KP Oli و Prachanda به رسمیت می شناسد. وی افزود که او حزب کمونیست نپال را می شناسد ، یک حزب همبستگی اولی و پراچاندا ، که هر دو به رهبری وی رهبری می شوند. کمیسیون انتخابات نپال گفته است که تصمیم حذف فراکسیون اوراچا از پراچاندا و مدهو کومار نپال از عضویت حزب و تعیین مدهو کومار نپال به عنوان رئیس جدید حزب را نمی پذیرد.

به دنبال این تصمیم کمیسیون انتخابات نپال ، هر دو جناح حزب کمونیست نپال باید به عنوان یک حزب جدید ثبت نام کنند تا به انتخابات میان دوره ای بروند. پیش از این ، گروهی به رهبری پوشپا کمال داهال “پراچاندا” از حزب کمونیست نپال ، حاکم نخست وزیر حزب دمکراتیک شارما اولي را از عضويت حزب در روز یکشنبه اخراج کرد. هیمالیا تایمز گزارش داد ، این تصمیم در جلسه کمیته دائمی فراکسیون به رهبری نخست وزیر پیشین پراچاندا و مدهو کومار نپال گرفته شد.


طرفدار چینی پراچاندا شوکه شد
پیش از این ، اولی نتوانسته بود آخرین تصمیمات خود را برای فرماندهی عالی حزب روشن کند. جناح تحت رهبری پراچاندا روز دوشنبه نامه ای به محل اقامت نخست وزیر در بالوواتار ارسال کرد. فراکسیون جدا شده قبلی اولی را از پست حزب برکنار کرد. آخرین اختلاف سیاسی در نپال در تاریخ 20 دسامبر آغاز شد ، زمانی که اولی پارلمان را منحل کرد. آخرین تصمیم کمیسیون انتخابات ضربه بزرگی به پراچاندا ، یک کشور طرفدار چین وارد کرد که می خواست اولی را از حزب برکنار کند.

oli prachand

تسکین بزرگی به نخست وزیر اولی از کمیسیون انتخابات نپال

[ad_2]