hadza africa: قبایل hadza آفریقا که مانند پرندگان صحبت می کنند و مانند خانه ها در لانه زندگی می کنند: گونه های hadza آفریقا که در لانه زندگی می کنند مانند پرنده صحبت می کنند

ژانویه 17, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

کشور آفریقایی تانزانیا محل زندگی قبایل بدوی منحصر به فرد بود و یکی از آنها قبیله عصر حجر است – حج. راتنش پاندایی ، ژئوفیزیک ، از نظر شغلی ، در مورد Navbharat Times Online ، تاریخ جامعه حج ، که سابقه آن نه تنها به عصر حجر برمی گردد ، بلکه سنتهای اینجا به اندازه امروز نیز قدیمی است ، به Shatakshi Astana گفت. مردم حجه خانه های خود را در غارها و فلات ها درست می کنند به همان روشی که پرنده لانه خود را جمع می کند. این افراد برای ساختن کلبه های خود چوب و شاخه هایی از یکدیگر می بافند که از دور مانند یک لانه غول پیکر روی زمین خوابیده است. (عکس: استفانی مگیونی ، کاوش در آفریقا)

خانه ای برای پرندگان ، پرندگان صحبت می کنند

قبیله هاجا یک قبیله شکارچی و جمع کننده است که در ناحیه 4000 کیلومتری دریاچه ایاسی دره ریفت مرکزی در شمال و مرکز تانزانیا زندگی می کند. تخمین زده می شود که در حال حاضر تنها 1200 تا 1300 عضو قبیله حج در تانزانیا تحت عصر حجر زندگی می کنند. باستان شناسان معتقدند مردم حج تا عصر حجر در یک منطقه زندگی می کردند و رفتار یکسانی داشتند. حتی این افراد از طریق صدایی مانند ترک خوردن یا بیرون آوردن زبان در دهان خود ، نه به هیچ زبانی ، برای برقراری ارتباط با یکدیگر صدای شهری را ایجاد می کنند. آنها از طریق صدای مشابهی که توسط لب ها ساطع می شود ، با اعضای جامعه خود ارتباط برقرار می کنند. این افراد نه صحبت بلدند و نه خواندن و نوشتن. این افراد تنها به دلیل تنوع صداهایی مانند سوت از دهان احساسات خود را به یکدیگر ابراز می کنند. (عکس: kiwiexplorer CC BY-SA 2.0)

سنت اینگونه ادامه دارد

در صورت نداشتن زبان ، هیچ تاریخ مکتوبی درباره حج تمتع وجود ندارد. آنها داستان خود را از یک نسل به نسل دیگر فقط از طریق زبان سوت خودشان ، با یک کلیک منتقل می کنند. زبان کلیک یکی از قدیمی ترین زبانهای جهان است که فقط به این انجمن محدود می شود. حاجی ها نه از تقویم و نه از ساعت استفاده می کنند. این افراد هنوز زمان خود را با حرکت خورشید و ماه تعیین می کنند.

حجه 10 هزار سال با تمدن زندگی کرده است. آنها میمون ها ، لانگرها ، پرندگان ، گوزن ها ، آنتیلوپ ها و گاومیش ها را با تیر و کمان شکار می کنند و به صورت گروهی زندگی می کنند. حاجی ها یکی از طوایف طولانی مدت روی زمین بوده اند. زائران هر روز پنج ساعت به شکار می پردازند. سپس مردان مسن جامعه اوقات خود را مستی می گذرانند. مردم قبیله حاجا به مدت نه تا ده ساعت در کلبه خود به عنوان لانه در همان وضعیت استراحت می کنند.

این جامعه شکارچیان گوشت خام می خورند

در هزاران سال گذشته تغییری در شیوه زندگی آنها ایجاد نشده است. آنها روز خود را با یک شکار آغاز می کنند و اردوی خود را برای چند هفته در یک شکارگاه تشکیل می دهند و سپس ادامه می دهند. مردم حج تا 5 یا 6 سال پیش گوشت خام می خوردند. حالا اما این افراد برای یکی دو دقیقه شروع به تفت دادن گوشت می کنند. مردان قبیله حجه شکار هستند. آنها از برگهای بوته به نام آدنیوم سم می گیرند و با قرار دادن این سم در تیر و كمان آنها حیوانات را شكار می كنند ، در حالی كه زنان و بچه های حج تمیز غذایی مانند میوه ها ، میوه های بائوباب ، غده ها ، منشا را جمع می كنند.

حج که گوشت خام می خورد غذای خودش را درست نمی کند ، فقط قربانی خام می خورد. علاوه بر این ، آنها چربی ، گیاهان وحشی ، غده ، ریشه ، سبزی ، برگ و عسل مصرف می کنند. آنها همه اینها را فقط هنگامی می خورند که در هنگام شکار در شرایط نامساعد مانند آب و هوای خشک ناراحتی ایجاد کند. مردان حجه نیز در جمع آوری عسل مهارت دارند و در این کار آنها یک پرنده آفریقایی به نام مس راهنما را همراهی می کنند. این پرنده عاشق خوردن لانه زنبوری است. مردان حج پرنده راهنمای عسل را بازی می کنند و سپس به مکانهایی که کندوی کندو به وفور وجود دارد پرواز می کنند. گرفتن عسل از آن برای پرنده باقی می ماند. (عکس ها: رومینا فاکی ، کشف آفریقا)

ازدواج وجود ندارد

هیچ قبیله ای در قبیله حجه وجود ندارد. در اینجا همه مردم برابر هستند ، بزرگ و کوچک نیستند. این افراد عشایر در جستجوی آب و غذا از یک مکان به مکان دیگر راه می روند. هیچ عرف و رسم ازدواج در بین مردم حج وجود ندارد ، این یک جامعه آزاد است. آنها با روشن کردن آتش در شب یک آتش سوزی ایجاد می کنند و تمام زنان و مردان جامعه دور هم دور آتش می نشینند. آنها داستانی را به زبان “کلیک کردن” خود تعریف می کنند و چت می کنند و می رقصند.

وقتی برنامه نیمه شب تمام می شود ، این افراد دو نفره و در حوالی همان آتش می خوابند و با هم ارتباط فیزیکی برقرار می کنند. اگر یک زن و شوهر برای مدت طولانی ازدواج کرده باشند ، آنها به خواست خود به عنوان زن و شوهر زندگی می کنند ، اما این به سنت نام متاهل ارتباط ندارد. در این جامعه ، چه زن و چه مرد ، همه آنها بنا به میل خود مفاصل را تغییر می دهند و همیشه با هم ارتباط فیزیکی برقرار می کنند و هر شب آتش را روشن می کنند.

در ماه کامل تعطیلات خاصی وجود دارد

شب کامل ماه از اهمیت مذهبی زیادی در قبیله حجه برخوردار است. در شب ماه کامل ، مردم حج یک مراسم مذهبی ویژه به نام اپم ترتیب می دهند. در طی این رویداد ، مردان مانند اجداد خود لباس می پوشند و برای زنان و کودکان جامعه خود می رقصند. در جریان نمایشگاه مذهبی این APEM ، دختران این جامعه که برای اولین بار ماهوراهایی داشتند ، با پسری از این جامعه که قبلاً با یک زن رابطه جسمی نداشته بود ، رابطه فیزیکی برقرار کردند. در این مراسم همچنین از مردانی که حیوانات وحشی را شکار می کنند تجلیل می شود. آنها همچنین این آزادی را دارند که با زن مورد نظر خود رابطه فیزیکی برقرار کنند.

[ad_2]