exoplanet wasp 62b: WASP 62b No Atmosphere Planet Discovery: Discover Planet 62b without Atmosphere

ژانویه 29, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

واشنگتن
ستاره شناسان سیاره ای مانند مشتری را کشف کرده اند. نکته ویژه این است که این سیاره به قدری گرم است که دمای آن تبخیر شده است. دمای مشتری بسیار سرد و دمای آن بسیار غلیظ است. در اینجا بادها با سرعت 425 مایل در ساعت می وزند ، در حالی که این سیاره جدید WASP-62b 500 سال نوری از زمین فاصله دارد که “مشتری داغ” نامیده می شود.

بسیار نزدیک به ستاره شما
این سیاره اولین بار در سال 2012 کشف شد ، اما جو آن برای اولین بار مورد کاوش قرار گرفت. او بسیار نزدیک به ستاره است ، که به دور خود می چرخد ​​و تنها چهار روز و نیم طول می کشد تا یک دایره کامل شود. در عین حال مشتری 12 سال طول می کشد تا یک دایره در آفتاب تکمیل کند. این سیاره به دلیل فاصله کم از ستاره اش بسیار گرم است و جو ندارد.


آسان برای یادگیری
به دلیل نبود ابر ، دانشمندان توانسته اند به راحتی آن را مطالعه کنند. محققان در مرکز اخترفیزیک هاروارد و اسمیتسونیان می گویند هیچ پتاسیمی در اینجا یافت نمی شود اما سدیم یافت شده است. ستاره شناسان معمولاً قادر به محاسبه طرح این سیاره هستند ، اما بدون ابر با دقت بیشتری بررسی شده است.

با کمک تلسکوپ فضایی جیمز وب که قرار است امسال پرتاب شود ، انتظار می رود تصویر بهتری از این سیاره بدست آورد. با کمک فناوری بهتر آن می توان وجود عناصری مانند سیلیکون را نیز آزمایش کرد.

[ad_2]