Dassault Rafale: Rafale: بعد از هند ، مصر ، یونان ، این کشور اکنون Rafale را خریداری می کند ، جایگزین MiG-21 روسی می شود – کرواسی 12 جنگنده Rafale را جایگزین MiG-21 می کند

می 30, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

زاگرب
در صنعت هواپیمایی جهانی ، فرانسه به طور فزاینده ای با ایالات متحده و روسیه رقابت می کند. با توجه به قدرت شلیک هواپیمای جنگنده رافال فرانسه ، یکی پس از دیگری ، بسیاری از کشورها آن را در نیروی هوایی خود قرار می دهند. نام کشور از جنوب شرقی اروپا به این قسمت اضافه شد. کرواسی اعلام کرده است که برای افزایش ظرفیت هوایی خود 12 فروند جنگنده رافال را از فرانسه خریداری خواهد کرد. کرواسی این گزینه را داشت که از بین جنگنده های F-16C / D باراک اصلاح شده توسط اسرائیل انتخاب کند.

این کشورها از قبل روی رافائل فعالیت می کنند
هند ، مصر ، قطر و یونان در حال حاضر این جت جنگنده فرانسوی را بهره می گیرند. در چنین شرایطی ، اگر رافاله در نیروی هوایی کرواسی قرار بگیرد ، ظرفیت هوایی آن در کشورهای بالکان به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. نه تنها این ، مرز هوایی کشور که از هزاران جزیره تشکیل شده است نیز کاملاً ایمن خواهد بود. اگرچه کرواسی عضوی از سازمان نظامی ناتو به رهبری ایالات متحده است ، کرواسی هنوز هم از هواپیماهای جنگنده میگ 21 استفاده می کند.

کرواسی رسما معامله را تأیید کرد
در توئیتی از پروفایل رسمی رسانه های دولت کرواسی به نقل از نخست وزیر آندره پلانکوویچ گفته شده پیشنهاد CC رافائل به این دلیل انتخاب شده است که بهترین قیمت را ارائه می دهد. به همین دلیل ، کرواسی دارای یک هواپیمای Rafale F3R با رتبه بالا و مجهز با آخرین استاندارد است. در این توییت همچنین آمده است که با نهایی شدن معامله ، کرواسی مدرن ترین هواپیما را در این قسمت از اروپا در اختیار خواهد داشت.

کرواسی

رافاله بازیکن کرواسی خواهد بود
Rafale مطمئناً بازیكنی در بهبود توانایی های نیروی هوایی كرواسی است. این هواپیماها به موشک های میان برد هوا به هوا مجهز می شوند. با این کار کرواسی به جای هواپیماهای نسل دوم MiG-21 جنگنده های نسل چهارم خواهد داشت. بسیاری از فناوری های قدرتمند مانند رادارهای پیشرفته ، فراتر از دامنه حمله در محدوده رافال ، چیزهای زیادی به توانایی های دفاعی کشور اضافه می کنند.


12 رافال با قیمت 1.22 میلیارد دلار خرید می کند
بر اساس این گزارش ، کرواسی 12 رافاال از فرانسه را به قیمت 1.22 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد. این جنگنده ها جایگزین ناوگان موجود هشت میگ-تک صندلی MiG-21bisD و چهار نفره MiG-21UMD دو نفره می شوند که هم اکنون در نیروی هوایی کرواسی هستند. MiG-21 های کرواسی اندکی در اوکراین به روز شده اند و به آنها امکان می دهد فقط تا سال 2024 در نیروی هوایی خدمت کنند. با این حال ، نوسازی هواپیمای کرواسی در مقایسه با میگ -21 هند یا میگ -21 رومانیایی بسیار ناچیز است.

[ad_2]