CDC می گوید آنچه باید در مورد COVID-19 و حیوانات خانگی بدانید: چقدر درباره COVID-19 و حیوانات می دانید

آگوست 7, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

بریستول
در انگلستان ، اخیراً پیشنهاد شد که وزیر بهداشت می تواند کشتن یا واکسیناسیون حیوانات خانگی را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در حیوانات و سپس در شکل جدید به انسان در نظر بگیرد. این می تواند باعث وحشت ناگهانی شود ، اما بخشی از بحث طولانی بین دانشمندان است. شواهدی وجود دارد که گربه ها نیز می توانند به SARS-CoV-2 آلوده شوند ، که توسط ووهان توزیع شده است. همچنین شواهدی وجود دارد که آنها می توانند گربه های دیگر را آلوده کنند.

تأیید عفونت در بسیاری از حیوانات
از آن زمان ، این عفونت در دانمارک و هلند در راسوهای پستانداران ، گربه های بزرگ در باغ وحش ، سگ ، مانگوس و بسیاری از گونه های دیگر تأیید شده است. همچنین لازم به یادآوری است که SARS-CoV-2 احتمالاً توسط خفاش ها پخش می شود و می تواند سایر حیات وحش را نیز آلوده کند.

مشکل در سکوت ، حیوانات خانگی می توانند از طریق صاحبان خود قربانی ویروس کرونا شوند
شواهد عفونت از گربه به انسان چگونه است؟
اگر عفونت به راحتی بین انسان و گربه گسترش یابد ، ممکن است اقدامات پیشگیرانه برای کنترل اپیدمی انسانی لازم باشد. این ممکن است شامل واکسیناسیون و جداسازی گربه ها نیز باشد. شواهدی از انتقال انسان به گربه وجود دارد ، اما شواهد کمی در مورد انتقال از انسان به گربه وجود دارد.

گربه کووید 01

خطر ابتلا به عفونت بیشتر از گربه ها است
بنابراین ، نگرانی های زیادی در مورد عفونت در گربه ها وجود ندارد. خطر ابتلا به ویروس کرونا از خانواده و دوستان بیشتر از گربه ها است. با این حال ، شما باید اقدامات بهداشتی عمومی را انجام دهید تا خطر انتقال بیماری های دیگر از جمله گربه ها (مانند توکسوپلاسموز) را کاهش دهید.

برای اولین بار در چین ، مرگ و میر انسان بر اثر ویروس میمون B کشنده تر از کروناویروس است
حتی بیشتر نگران خطر حیوانات هستیم
در حال حاضر هیچ تهدیدی بزرگتر از گربه ها و سگهای خانگی ما وجود ندارد. اما بعداً اشکال جدیدی از عفونت می تواند ظاهر شود. می توان آن را به راحتی به صورت آلفا و بتا توزیع کرد. خطر طولانی مدت SARS-CoV-2 در گونه های دیگر این است که در صورت انتقال ویروس ، شکل جدیدی یا حتی ناخوشایند ظاهر می شود و تا زمانی که به انسان سرایت نکند ، مشکل تشخیص داده نمی شود.

منشا ویروس کرونا: خفاش های زنده در آزمایشگاه چینی ووهان در قفس قفل شده اند ، برای اولین بار فیلم تماشا کنید
بهترین گزینه برای مشاهده
مهمترین راه برای کاهش این تهدید مشاهده حیوانات در صورت بروز هرگونه تظاهرات جدید است. بنابراین وقتی دامپزشک شما نمونه بزاق می خواهد تعجب نکنید اگر حیوان خانگی شما دارای مشکلات تنفسی است و ممکن است از شما خواسته شود که نمونه ای را ارائه دهید. احتمال واکسیناسیون حیوانات خانگی بسیار اندک است. واکسن کووید -19 برای سگ و گربه در حال توسعه است. اما به دلیل پایین بودن میزان آلودگی در سگ و گربه ، مانند انسان ، آزمایش این واکسن ها دشوار است و آزمایشات کمتری جواب نمی دهد.

میک بیلی ، استاد ایمونولوژی مقایسه ای ، دانشگاه بریستول

[ad_2]