Blackhole Travel Time: The Blackhole Massive ممکن است ورودی به کرم چاله باشد: Blackhole ممکن است سفر زمان در جهان باشد

ژانویه 5, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نظریه های زیادی در مورد حفره ها وجود دارد ، یکی از آنها این است که آنها می توانند میانبر حرکت از مکانی به مکان دیگر در جهان ما باشند. دانشمند بزرگ آلبرت انیشتین در نظریه نسبیت عام خود وجود یک کرم چاله را پیش بینی کرده است ، اما این هرگز قابل اثبات نیست. با این حال ، حتی امروز فیزیکدانان نجومی معتقدند که با کمک یک سوراخ کرم ، یک شخص می تواند از مکانی به مکان دیگر در مکان یا زمان حرکت کند. آخرین اظهارات توسط دانشمندان روسی بیان شد. بار دیگر ، امکان سفر در زمان مورد بحث قرار گرفت.

سوراخهای کرم چیست؟

کارشناسان رصدخانه نجوم مرکزی می گویند که سیاهچاله (هسته کهکشانی فعال ، AGN) در وسط کهکشان درخشان ممکن است راهی به کرم چاله باشد. اعتقاد بر این است که فضاپیماها می توانند از میان آنها عبور کنند ، اما تابش زیادی در اطراف آنها وجود دارد. بنابراین رفتن به آنجا برای مردم غیرممکن است. هر دو سوراخ کرم و سیاهچاله بسیار متراکم هستند و هر دو دارای گرانش بسیار بالایی هستند. تفاوت این دو در این است که چیزی که وارد سیاهچاله می شود هرگز نمی تواند برگردد ، اما جسمی که از یک انتها به سر دیگر وارد سوراخ می شود خارج از جهان است.

از کجا می دانم؟

محققان می گویند ممکن است ماده داخل یکی از سوراخهای کرم با آن داخل برخورد کند. بنابراین ، پلاسمای ساطع شده از هر دو انتها با سرعت نور خارج می شود و دمای آن می تواند تا 18 تریلیون درجه فارنهایت باشد. در این دما ، یک گامای خشم از پلاسما خارج می شود که انرژی آن 68 میلیون الکترون خواهد بود. این انرژی توسط رصدخانه ای شبیه تلسکوپ فضایی ناسا قابل تشخیص است.

این سیاه چاله است یا کرم چاله؟

مطالعه جدیدی که در Monthly Notices of the Royal Astronomical Society منتشر شده است ، نوع انرژی و تابش ساطع شده توسط AGN را بررسی می کند. نزدیکترین AGN در کهکشانی به نام Centaur A است که با زمین ما 13 میلیون سال نوری فاصله دارد. در اطراف AGN معمولاً حلقه های پلاسما وجود دارد که به آنها دیسک های جمع کننده می گویند. جت های پرتوی قدرتمند از قطب های خود تابش می کنند. انرژی ساطع شده توسط آنها بسیار کمتر از انرژی ساطع شده از برخورد داخل سوراخ کرم است. با این حال ، محققان می گویند این ممکن است یک AGN نباشد ، بلکه یک کرم چاله باشد.

آیا می توان به موقع سفر کرد؟

در چنین شرایطی این س arال مطرح می شود که آیا می توان یک کرم چاله را از مکان متفاوت در زمان و مکان خارج کرد؟ تصور می شود که از نظر تئوری امکان پذیر باشد ، اما نزدیکترین و محتمل ترین حفره 13 میلیون سال نوری با ما فاصله دارد. به این معنا که نه تنها انسان ها مجبورند برای نجات از تابش کرم چاله ، فناوری ایجاد کنند بلکه یک فضاپیما نیز می تواند چنین مسافتی را طی کند.

[ad_2]