9 تروریست پاکستانی در حمله شدید هوایی در افغانستان کشته شدند ، بسیاری از طالبان کشته شدند – حمله هوایی نیروی هوایی افغانستان 9 تروریست پاکستانی را در ولایت نیمروز به هلاکت رساند

ژانویه 11, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

طالبان
نه تروریست با اصالت پاکستانی ، که مترادف با ترور در افغانستان هستند ، در حملات هوایی کشته شده اند. وزارت دفاع افغانستان می گوید تروریست ها شنبه شب در یک حمله هوایی علیه تروریست ها در ولایت نیمروز کشته شدند. نه نفر آنها پاکستانی هستند و پنج نفر نیز به طالبان مرتبط هستند. با این حال ، مردم محلی ادعا می کنند که در حمله هوایی 18 غیرنظامی کشته شدند.

1خبر کشته شدن 8 غیرنظامی عادی
باز محمد نصیر ، رئیس شورای ولایتی غزنی ، گفت که همه کشته شدگان از یک خانواده بودند. وی گفت که هدف این حمله هوایی روستای مونذری در ولسوالی هاشارود است. در میان کشته شدگان هشت کودک ، هفت زن و سه مرد وجود دارد. گفته می شود که نزدیکان قربانیان برای جبران عدالت با 18 جسد به پایتخت نمروس یارانژ رسیده اند.

نیروی هوایی افغانستان در حال تحقیقات است
قول اردوی 215 نیروی هوایی افغانستان (ANA) در بیانیه ای گفت که شنبه شب تعدادی از جنگجویان در حمله هوایی به اهداف طالبان در محله هاشارود کشته شدند. در مورد ادعاهای مردم محلی ، بی بی سی گفت که تیم آنها در حال بررسی ادعاهای تلفات است.

تروریست های پاکستانی در افغانستان فعال هستند
به طور قابل توجهی ، گزارش سازمان ملل در ماه ژوئیه منتشر شد که می گوید حدود 6000-6،500 تروریست پاکستانی در همسایگی افغانستان فعال هستند که بیشتر آنها با تحریک طالبان پاکستان مرتبط هستند و هر دو تهدید محسوب می شوند. همزمان وزارت دفاع پنتاگون آمریکا در گزارش خود در مورد افغانستان منطقه مرزی افغانستان و پاکستان را نیز به عنوان پناهگاهی امن برای سازمان های تروریستی توصیف کرده است.

القاعده نیز فعال است
براساس گزارش سازمان ملل ، مبارزان القاعده در 12 استان افغانستان به طور مخفیانه فعالیت می کنند و ایمن الظواهری رهبر آن در اینجا مخفی شده است. تیم نظارتی تخمین می زند که تعداد کل مبارزان القاعده در افغانستان بین 400 تا 600 نفر باشد. تیم نظارتی همچنین تخمین می زند که تعداد اعضای فعلی داعش- K در افغانستان 2200 نفر باشد. رهبر آن شیخ ماتیولا كامهوال است كه پیش از این پادشاه داعش-ك در كنر بود.

[ad_2]