گلوبال تایمز هند را تهدید کرد: هند چین آخرین اخبار: گلوبال تایمز پس از توصیه برهما چلانی به تبت به دولت هند خشمگین شد – گلوبال تایمز برای تبت تهدید به توصیه های برهما سلانی ، کشمیر-سیکیم را تهدید می کند

ژانویه 16, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • چین از توصیه براهما سلانی تحلیلگر دفاعی به هند در مورد تبت خشمگین است
  • اژدهای چینی هند را با شاخ های دولتی خود بر فراز سیکیم و کشمیر تهدید کرده است.
  • یک روزنامه چینی گفت اگر هند اوضاع را تغییر دهد ، چین سیکیم را قبول نمی کند

پکن
چین از توصیه های براهما سلانی ، تحلیلگر برجسته دفاع هند به دولت هند در مورد تبت ، خشمگین است. اژدهای چینی هند را از طریق Sovereign Global Times رسمی خود علیه سیکیم و کشمیر تهدید کرده است. این روزنامه چینی به نقل از یكی از كارشناسان خود نوشت كه اگر هند موضع خود را در مورد تبت تغییر دهد ، چین سیكیم را بخشی از هند نمی داند. چین همچنین موضع خنثی درک شده خود را در مورد مسئله کشمیر تغییر خواهد داد.

در حقیقت ، روزنامه وابسته ما ، تایمز هند ، مقاله ای از برهما سلانی در مورد تبت منتشر کرد. در این مقاله ، سلانی ، متخصص دفاع ، به دولت هند توصیه كرد كه هند باید یك بار دیگر از قانونی كه برای تبت آمریكا علیه چین وضع شده بود ، استفاده كند كه قبلاً آن را از دست داده بود. سلانی گفت تبت برای چین یک نکته دردناک است و اگر هند نمی خواهد از این آسیب پذیری چین استفاده کند ، حداقل باید حمایت از سیاست چین در مورد تبت را متوقف کند.

“چلانی مطابق با منافع آمریکا برنامه ریزی می کند”

به توصیه برهما سلانی ، شاخ رسمی چین جوشیده است. گلوبال تایمز به نقل از لانگ زینچون ، تحلیلگر چینی اظهار داشت که چلانی همیشه مخالف چین بوده است و ما گمان می کنیم که وی سخنگوی غیر رسمی ایالات متحده است. چلانی با توجه به منافع آمریکا برنامه ریزی می کند و سعی می کند سیاست دیپلماتیک هند را با سیاست آمریکا تلفیق کند. گلوبال تایمز ادعا می کند که چلانی با نوشتن چنین مقالاتی نه تنها از هند بلکه از منافع آمریکا نیز سود می برد.


این تحلیلگر چینی گفت: این نه تنها به روابط هند و چین آسیب می رساند ، بلکه به نفع هند نیست. گلوبال تایمز در مورد قانون ایالات متحده در مورد تبت گفت که ایالات متحده در تلاش است به منافع چین آسیب برساند. با این حال ، هند به طور مستقیم سیاست های ایالات متحده در مورد تبت را دنبال نخواهد کرد. هند و چین کشورهای همسایه هستند و هند ضعف خود را دارد. ایالات متحده نمی تواند تبت را از چین جدا کند و به سادگی می خواهد آن را تحقیر کند. اگر آمریکا قادر به انجام چنین کاری نیست ، پس هند چگونه می تواند.

“چین می تواند از گروه های تروریستی در هند استفاده کند”

لانگ شینگچون گفت: اختلافات مرزی بین هند و چین هنوز حل نشده است. اگر هند در مسئله تبت چین را مطرح كند ، این مهم چالشی برای مهمترین منافع چین خواهد بود. چین تقریباً از هر لحاظ از هند قدرتمندتر است و هند فقط برای خودش گودال می کند. اگر هند به مسیر آمریکا به تبت ادامه دهد ، باید با تلافی جویی چین روبرو شود. وی گفت: چین می تواند از گروه های تروریستی فعال در شمال شرقی هند بهره مند شود.

اوقات جهانی

گلوبال تایمز دولت هند را تهدید می کند

[ad_2]