کوچکترین خزنده آفتاب پرست جهان: دانشمندان ماداگاسکار گونه جدید آفتاب پرست Brucesia Nana را کشف کردند – کوچکترین خزنده جهان در ماداگاسکار

فوریه 2, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • کوچکترین خزنده در جهان که در منطقه شمالی کشور آفریقایی ماداگاسکار یافت می شود
  • گفته می شود که این گونه جدید آفتاب پرست از نظر اندازه با آفتابگردان برابر است.
  • این آفتاب پرست جدید Brokesia Nana نام دارد ، می توان آن را به راحتی روی انگشت قرار داد

آنتاناناریوو
زمین پر از رمز و راز و چنین موجوداتی است ، حتی پس از گذشت این همه سال ، ما هنوز نمی دانیم. کوچکترین خزنده جهان در منطقه شمالی کشور آفریقایی ماداگاسکار یافت می شود. محققان این گونه جدید آفتاب پرست را کشف کردند که گفته می شود از نظر اندازه با آفتابگردان برابر است. نام این آفتاب پرست جدید Brokesia Nana است. به راحتی می توان آن را روی انگشت قرار داد.

این آفتاب پرست بسیار کوچک است ، اما زبان آن به اندازه آفتاب پرست دیگر است و از آن برای شکار طعمه استفاده می کند. دانشمندان معتقدند که این آفتاب پرست با خوردن کنه ها و دیگر حشرات کوچک ، آنها را بر روی برگ های پوسیده بر روی زبان خود نگه می دارد. محققان گزارش دادند که این آفتاب پرست در روز در جنگل های بارانی ماداگاسکار شکار می کند و شب ها روی چمن ها استراحت می کند.
زندگی آفتاب پرست به مشکل خورده است
محققان می گویند تاکنون اطلاعات زیادی در مورد این خزنده ناشناخته است ، زیرا تاکنون دانشمندان فقط دو آفتاب پرست از این دست پیدا کرده اند. یکی از آنها نر و یک ماده است. دانشمندان هنوز تشخیص نداده اند که این آفتاب پرست ها بزرگسال هستند یا خیر. سایر همراهان او نیز به همان اندازه از وی کوچک یا مسن هستند. محققان متقاعد شده اند که این آفتاب پرست به زودی در لیست گونه های در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

آفتاب پرست Brocaceae nana در جنگل های کوهستانی یافت می شود ، جایی که زیستگاه آن بسیار در معرض خطر است. بسیاری از مردم این منطقه در حال مبارزه با فقر و نابودی جنگل های استوایی برای کشت در آنجا هستند. طبق آژانس فضایی ایالات متحده ناسا ، پوشش جنگلی در ماداگاسکار 94٪ از مناطق را تحت تأثیر قرار داده است.

[ad_2]