کودتای میانمار: دولت نظامی میانمار فیس بوک و اعتراضات کودتا را ممنوع کرد – در کودتای فیس بوک میانمار ممنوع شد

فوریه 4, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

یانگون
دولت جدید نظامی میانمار روز دوشنبه سایت رسانه های اجتماعی فیس بوک را برای سرکوب اعتراضات ممنوع کرد. نکته قابل توجه اینکه ، فیس بوک به خصوص در میانمار بسیار محبوب است و بیشتر افراد از قبل به اینترنت دسترسی دارند. روز دوشنبه ، ارتش قبل از جلسه جدید پارلمان کودتا کرد و سایر سیاستمداران ارشد ، از جمله آنگ سانگ سوچی را دستگیر کرد.

جلسه نمایندگان مجلس علیه دولت نظامی
حدود 70 قانونگذار ، که به تازگی علیه کودتا انتخاب شده اند ، روز پنجشنبه با نقض دستور دولت جدید نظامی ، جلسه ای نمادین از مجلس تشکیل دادند. به گفته نمایندگان ، تشکیل جلسه غیررسمی پارلمان که در آن پیام دادند که آنها قانونگذاران قانونی کشور هستند ، نه نمادی ، نمادین بود. برخی از نمایندگان مجلس هنگام ترک مهمانسرا ابراز خشم کردند و متعهد شدند که با کودتا مخالفت می کنند.

ارتش میانمار بار دیگر انتخابات را برگزار خواهد کرد
سوئی چی چی ، عضو لیگ ملی دموکرات های سوچی ، گفت که این یک نقض حقوق بشر همه شهروندان است. این یک کودتا نیست ، بلکه خیانت به دولت است. می خواهم بگویم این خیانت است. ارتش گفته است که یک سال در شرایط اضطراری حکومت می کند و سپس انتخاباتی را برگزار می کند که در آن برندگان دولت را به دست می گیرند.

اعتراضات علیه کودتا در سراسر کشور ادامه دارد
در همین حال ، مخالفت ها با کودتای میانمار نیز در حال افزایش است. پوسترهایی که روی دیوارهای یک خیابان شلوغ در بزرگترین شهر کشور ، یانگون وجود دارد ، با شعارها ، دیکتاتوری نمی خواهند. حدود 20 نفر در شهر ماندالای که به عنوان مراکز فعالیت سیاسی شناخته می شوند ، در مقابل دانشگاه پزشکی علیه کودتا تظاهرات کردند که سه نفر از آنها توسط پلیس دستگیر شدند.

کارکنان بهداشت از همکاری با دولت نظامی خودداری کردند
کارمندان بهداشت گفته اند که آنها با دولت نظامی کار نخواهند کرد. روز چهارشنبه ، برای دومین شب متوالی ، ساکنان یانگون با بوق زدن و سر و صدا به کودتا اعتراض کردند. در همین حال ، روز پنجشنبه هزاران نفر در حمایت از دولت نظامی در نپتا ، پایتخت ، تجمع کردند. این تلاش برای به دست آوردن تأیید دولت نظامی در نظر گرفته می شود. از طرف دیگر ، کاربران گفتند که اواخر چهارشنبه شب با استفاده از فیس بوک مشکلی داشتند.

ممنوعیت موقت فیس بوک
Telenor Myanmar ، یک شرکت خدمات تلفن همراه ، در بیانیه ای تأیید کرد که از وزارت ارتباطات دستورالعمل بسته شدن موقت فیس بوک را دریافت کرده است. وی گفت که به آن پایبند خواهد ماند ، اگرچه همچنین نگران است که این اقدام نقض حقوق بشر است. سخنگوی فیس بوک گفت به ارائه دهندگان ارتباطات از راه دور در میانمار دستور داده شده است که منع موقت در فیس بوک را حفظ کنند. ما از مقامات می خواهیم که خدمات خود را از سر بگیرند تا افراد در میانمار بتوانند با خانواده و دوستانشان ارتباط برقرار کنند و به اطلاعات مهم در مورد آنها دسترسی داشته باشند.

ارتش به اخلال در انتخابات اشاره می کند
ارتش ادعا می کند که یکی از دلایل برکناری دولت غیرنظامی منتخب از آنگ سان سوچی این است که به درستی ادعاهای مربوط به بی نظمی های انتخاباتی گسترده را بررسی نکرده است. AP Dheeraj Naresh Ramesh

[ad_2]