کودتای میانمار در چین: کودتای نظامی میانمار در چین به دلیل پیوستن ارتش به ارتش ترسیده است – چین با کودتا در میانمار می خوابد ، وقتی قدرت به قدرت می رسد ارتش از اژدها می ترسد

فوریه 2, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • ارتش روز دوشنبه در میانمار سرنگون شد و قدرت به فرمانده کل قوا رسید
  • به نظر می رسد رویای چین در حال پرواز است ، زیرا ژنرال مینگ به قدرت می رسد و بسیار سرد واکنش نشان می دهد
  • رهبر ارتش میانمار روابط نزدیک با چین دارد ، اما مانند پاکستان برده نیست

پکن / یانگون
در میانمار ، همسایگان چین و هند ، ارتش روز دوشنبه عقب نشینی کرد و فرمانده کل کشور ، مین اونگ لینگ ، زمام امور را به دست گرفت. به نظر می رسد رویای چین با روی کار آمدن ژنرال مینگ پرواز می کند ، بنابراین او خیلی سرد واکنش نشان می دهد. ژنرال مینگ ، رئیس ارتش میانمار ، روابط نزدیک با چین دارد ، اما به عنوان رئیس ارتش پاکستان به عنوان برده خدمت نمی کند. ژنرال مینگ با دو نفر از بزرگترین دشمنان چین ، هند و چین ارتباط نزدیک دارد. به همین دلیل چین مشغول خوابیدن آنگ سانگ سو چی است.

وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین در جریان کودتا در میانمار گفت: “ما از آنچه در میانمار اتفاق افتاده آگاه هستیم و در حال جمع آوری اطلاعات در مورد اوضاع هستیم. وی گفت: چین دوست و همسایه میانمار است. ما امیدواریم که همه احزاب میانمار اختلافات خود را طبق قانون اساسی و چارچوب قانونی حل کنند و باید ثبات سیاسی و اجتماعی را حفظ کنند. “اکنون واکنش چین با تردید دیده می شود.
کودتا در میانمار: ژنرال مین آنگ لینگ می خواهد رئیس جمهور میانمار شود ، روابط نزدیک با هند دارد
دولت NLD آنگ سانگ سو از چین حمایت كامل داشت
یون سان متخصص چین و میانمار به معاون آمریكا گفت كه انتظار می رود واکنش چین نشان دهد. ما می دانیم که چین در امور داخلی یک کشور دخالت نمی کند ، بنابراین انتظار نمی رود که ارتش را محکوم کند. این نگرش بلاغی چین از مدتها قبل وجود داشته است. وی گفت: این کودتا قطعاً به منافع ملی چین آسیب می رساند. به یاد داشته باشید که وانگ یی ، مشاور ایالتی چین اخیراً از چین بازدید کرده است. در طی این بازدید ، وی پشتیبانی كامل خود را از دولت NLD آنگ سانگ سو انجام داد.

یون سان گفت وانگ یی متعهدانه متعهد شده است كه چین می خواهد در دوره دوم دولت NLD با آنگ سانگ سوچی كار كند. چین سرمایه گذاری زیادی در میانمار انجام می دهد. وی گفت که اژدها می خواهد کریدور اقتصادی چین و میانمار را پیش ببرد ، اما ماه های آینده در مقایسه با وضعیت یک ماه پیش برای او نامشخص است. سان گفت این کودتا نگرانی هایی را در مورد سرمایه گذاری چین و فعالیت اقتصادی چین در میانمار ایجاد کرده است.

سان گفت بی ثباتی سیاسی داخلی چین نیز به یک بار سیاسی تبدیل شده است زیرا ما می دانیم که چین نمی تواند در برابر ارتش قدرتمند میانمار کاری انجام دهد. چین ترجیح می دهد ارتش میانمار را در سطح بین المللی نجات دهد ، بنابراین کودتای نظامی در میانمار به دوش چین است. این کودتا در شورای امنیت مورد بحث قرار خواهد گرفت که خبر خوبی برای چین نیست.
آیا کودتای میانمار ربطی به چین دارد؟ جلسه و اکنون یک جواب سرد سوالاتی را به وجود آوردچین سرمایه گذاری زیادی کرده است
در حقیقت ، چین یک شریک اقتصادی مهم میانمار است و میلیاردها دلار در معادن ، زیرساخت ها و خطوط لوله گاز در اینجا سرمایه گذاری کرده است. چین سرمایه گذاری زیادی در میانمار دارد. هنگامی که رئیس جمهور شی جین پینگ سال گذشته به اینجا سفر کرد ، 33 تفاهم نامه امضا شد که 13 مورد مربوط به زیرساخت ها بود. چین نقش مهمی در سیاست های این کشور داشته است و همچنین در دولت قبلی دیکتاتور نظامی بوده است ، اما از زمان ورود آنگ سان سوچی ، چین نیز روابط خوبی با آنها داشته است.

چین نگران نیست؟

چامپا پاتل از اتاق فکر چاتام هاوس به گاردین گفت: “چین از کودتا استقبال نخواهد کرد. چین روابط خوبی با این لیست دارد ، به ویژه هنگامی که کشورهای غربی از نگرش دولت خود به بحران روهینگیا انتقاد می کنند. یک مرز 2100 کیلومتری بین چین و میانمار وجود دارد و درگیری بین دولت و گروه های شورشی اقلیت وجود دارد ، اما ارتش چین نگران نیست که فاجعه میانمار بر قلمرو آن تأثیر بگذارد.

[ad_2]