کهکشانهای دارای ماده تاریک: ماده تاریک بیشتر در کهکشان از آنچه تصور می شد: ماده تاریک بیشتر در کهکشان باستان

فوریه 2, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

کمبریج
دانشمندان چیز عجیبی را در کهکشان توسکانی دوم کشف کرده اند. ستارگان آن در دورترین لبه از مرکز کهکشان قرار دارند. دانشمندان معتقدند که نحوه اتصال آنها به کهکشان به دلیل گرانش ، در واقع ماده تاریکی وجود دارد و نتیجه این است که این منظره عجیب در 1.63 میلیون سال نوری در این کهکشان دیده می شود.

تخمین زده می شود که 85٪ جهان ماده تاریک باشد. برای اولین بار از زمان توسکانی دوم ، نشانه هایی وجود دارد که حاوی ماده تاریکی از این طریق است. دانشمندان بر این باورند که سه تا پنج برابر بزرگتر از آنچه تصور می شد ، بود.


چه چیزی در تحقیق یافتید؟
تحقیقات موسسه فناوری ماساچوست (MIT) در مورد کهکشانهای اولیه جهان ، مانند توسکانی دوم ، نشان می دهد که ماده تاریک ممکن است در کهکشانهای قبلی بالاتر بوده باشد. آنیرود چیتی ، دانشجوی انستیتوی فناوری ماساچوست ، گفت: “جرمی که ما در توسکانی II احساس کردیم بسیار بیشتر از جرمی است که تاکنون ستاره ها را نگه داشته ایم.” این بدان معنی است که سایر کهکشان ها نیز دارای چنین ماده تاریکی خواهند بود. .

بر اساس این مطالعه ، همچنین تصور می شود که این ممکن است نتیجه یکی از اولین وقایع همجوشی در جهان کهکشان باشد. از دو کهکشان که با هم برخورد کرده اند ، یکی بزرگتر است و دیگری کمی بزرگ تر. در نتیجه ، ستاره ها در خارج بیشتر دیده می شوند.

[ad_2]