کنگره نپال به طور قانونی تصمیم به انحلال پارلمان نپال را به چالش می کشد

می 22, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • رئیس جمهور نپال ، ویدیا دوی بهندری و نخست وزیر حزب دمکراتیک خلق شارما اولی مشکلات را افزایش می دهند
  • کنگره نپال در حال آماده سازی برای به چالش کشیدن تصمیم قانونی برای انحلال پارلمان است
  • کنگره نپال هر دو را به سو ab استفاده از قانون اساسی متهم می کند

کاتماندو
کنگره نپال ، حزب مخالف در نپال ، روز شنبه گفت که اقدامات سیاسی و حقوقی را علیه تصمیم رئیس جمهور ویدیا دوی بهندری برای انحلال پارلمان انجام خواهد داد. مخالفان همچنین رئیس جمهور بهندری و نخست وزیر K.P. شارما اولی در سو ab استفاده از قانون اساسی برای سودآوری. پیش از این ، رئیس جمهور بهندری اعلام کرده بود که مجلس نمایندگان با 275 عضو را منحل و انتخابات میان دوره ای را در 12 و 19 نوامبر در این کشور برگزار خواهد کرد.

وی گفت نخست وزیر اولى و شر بهادر دوبا نامزد اتحاد مخالف قادر به تشكیل دولت نیستند. در اوایل روز ، پس از جلسه اضطراری کابینه در نیمه شب ، بهدارى اولى پیشنهاد انحلال مجلس نمایندگان را داد. کنگره ملی (NC) نسبت به تصمیم انحلال پارلمان ابراز نگرانی عمیق کرده و گفته است که بر اساس گزارشی در سایت خبری Myripublica.com ، رئیس جمهور Bhandari و نخست وزیر Olli خلاف قانون اساسی عمل کرده اند.

در 10 ماه مه ، پس از آغاز دوباره نخست وزیری نخست وزیر ، اولی اعلام کرد که نمی خواهد رای اعتماد به پارلمان دریافت کند. رئیس جمهور بهندری سپس با استفاده از بند 5 ماده 76 قانون اساسی سایر رهبران را به تشکیل دولت دعوت کرد. برای این کار او 24 ساعت وقت داد. رئیس جمهور کارولینای شمالی ، دوبا سپس نامه حمایت خود را به 149 قانونگذار ارسال و پست نخست وزیری را ادعا کرد.

در بیانیه NC آمده است: “با این وجود ، رئیس جمهور بهندری به اولی کمک کرد تا نخست وزیر شود ، و ادعای دئوبا برای تشکیل دولت را رد کرد.” این مرحله نه تنها خلاف قانون اساسی و غیر دموکراتیک است بلکه غیراخلاقی نیز هست. “دئوبا از همه احزاب سیاسی خواست در برابر تصمیم رئیس جمهور مبنی بر اینکه همه نیروهای دموکراتیک باید متحد شوند و برای محافظت از قانون اساسی و دموکراسی اقدامات سیاسی و حقوقی انجام دهند متحد شوند.

در همین حال ، رهبران مرکز CPN-مائوئیست ، جناح حاکم CPN-UML در ماداوپ نپال و حزب Janta Samajwadi حزب-Upendra Yadav نپال ، به همراه رهبران کنگره نپال ، روز شنبه در پارلمان دیدار کردند تا در مورد این استراتژی بحث کنند. بود. حزب حاکم CPN-UML همچنین روز شنبه جلسه کمیته دائمی خود را تشکیل داد که انتظار می رود علاوه بر انتخابات میان دوره ای ، چندین موضوع مهم را نیز مورد بحث قرار دهد. این دیدار در محل اقامت نخست وزیر برگزار خواهد شد.

شما

نخست وزیر نپال KP شارما اولی (پرونده عکس)

[ad_2]