کنگره آمریکا ضربه بزرگی به ترامپ وارد کرده و حق وتو را در صندوق هزینه های دفاع برداشته است

ژانویه 2, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • کنگره آمریکا وتو دونالد ترامپ در لایحه هزینه های دفاع را لغو کرد
  • چنین حادثه ای برای اولین بار در دوره ترامپ اتفاق افتاد ، تاکنون ترامپ 8 لایحه را وتو کرده است.
  • نقش بزرگ نماینده جمهوری خواه از حزب ترامپ در لغو وتو

واشنگتن
کنگره آمریکا در روزهای آخر دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ ضربه سختی وارد کرده است. کنگره وتو ترامپ را که به صندوق هزینه های دفاع (قانون مجوز دفاع ملی) تحمیل شده رد کرد. بگذارید گفته شود که این برای اولین بار در دوره چهار ساله ریاست جمهوری ترامپ است. اعضای حزب خودش در رد وتوی ترامپ نقش عمده ای داشتند.

وتو ترامپ برای اولین بار بی نتیجه بود
پیش از این ، ترامپ در مجموع هشت لایحه را وتو کرد. سپس این حساب ها هرگز نمی توانند به شکل قانون درآیند. این بار اما پارلمان به اتفاق آرا حق وتو ترامپ را لغو کرد. روز چهارشنبه ، ترامپ قانون مجوز دفاع ملی را وتو کرد. حتی در آن زمان ، مشاوران ترامپ به او توصیه کردند که چنین نکند.

ترامپ به مفاد این لایحه اعتراض کرده بود
کنگره آمریکا سال آینده 740 میلیارد دلار برای سیاست دفاعی این کشور هزینه کرد. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، برخی از مفاد این لایحه را وتو کرده و از امضای آن امتناع ورزیده است ، زیرا این ماده مورد اعتراض است. ترامپ با مقررات خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و اروپا مخالفت کرد.

پارلمان با اکثریت وتو حق وتو را لغو کرد
قانون اساسی آمریكا برای لغو وتوی رئیس جمهور به دو سوم آرا پارلمان نیاز دارد. سپس مجلس سنا ضمن رأی دادن ، وتو ترامپ را با اکثریت 81-13 رد کرد. در آن رای گیری ، نمایندگان جمهوری خواه ترامپ نیز به لغو حق وتو رای دادند.

از حزب دموکرات انتقاد شده است
حزب دموکرات از رئیس جمهور ترامپ برای وتو در لایحه انتقاد کرده است. نانسی پلوسی سخنران گفت: این اقدام ترامپ امنیت ملی ایالات متحده را تهدید می کند. دو روز دیگر امروز اعضای جدید پارلمان در ایالات متحده سوگند یاد می کنند. جو بایدن مسئولیت این کار را از 20 ژانویه به عهده خواهد گرفت.

[ad_2]