کشور پایگاه نیروی هوایی پریم: چه کسی در پشت پایگاه هوایی مرموز یمن قرار دارد

می 25, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

دبی
جزیره پریم فقط 3.5 کیلومتر با سرزمین اصلی یمن فاصله دارد. در عربی به Mayyun نیز معروف است. این جزیره به دلیل موقعیت مهم استراتژیک خود در سراسر جهان شناخته شده است. یک پایگاه هوایی در این جزیره در حال ساخت است که در وسط خلیج عدن و دریای سرخ واقع شده است. اهمیت کارشناسان دفاعی درباره اهمیت آن بسیار مورد بحث است.

چرا این جزیره اینقدر مهم است؟
در حقیقت ، وقتی این جزیره در آن جزیره اشغال شود ، می تواند صادرات نفت خام از کشورهای حوزه خلیج فارس به کل جهان را متوقف کند. نه تنها این ، این کشور می تواند برای لحظه ای تجارت از کانال سوئز را متوقف کند. این می تواند بر تجارت مایحتاج اساسی در سراسر جهان تأثیر بگذارد. نه تنها این ، ممکن است کل جهان ، وابسته به نفت در کشورهای حوزه خلیج فارس ، با کمبود سوخت روبرو شوند.

جانام 01

نیروهای عربی از شورشیان حوثی آزاد شدند
این جزیره در سال 2015 توسط شورشیان حوثی یمن اشغال شد ، اما با حمایت از دولت عبدربه منصور هادی توسط نیروهای عربی در خلیج فارس دوباره تصرف شد. نیروهای عربی در خلیج فارس از ارتش چندین کشور به رهبری عربستان تشکیل شده است. با این حال ، هیچ کشوری آشکارا پایگاه هوایی ساخته شده در این جزیره را قبول نکرده است.

گمان می رود که یک پایگاه هوایی بر فراز امارات متحده عربی ایجاد خواهد کرد
آسوشیتدپرس به نقل از مقامات اطلاعاتی اظهار داشت که پایگاه هوایی توسط امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) در حال ساخت است. تصاویر ماهواره ای از Planet Labs Inc. در پایان فوریه 2021 نشان می دهد که باند 1.8 کیلومتری در جزیره در حال ساخت است. عکس های AP نشان داد که تا 18 ماه مه ، بسیاری از کارها در این پایگاه هوایی به پایان رسیده است. در جهت جنوبی این باند ، سه آویز ساخته شده است که کشتی ها در آن پارک می شوند.

پایگاه هوایی مرموز در یمن (1).

ساخت و ساز آن در سال 2016 آغاز شد
ساخت پایگاه هوایی پریم در سال 2016 آغاز شد. اندکی پس از آن ، توسط شورشیان حوثی تصرف شد. هنگامی که این جزیره دوباره توسط نیروهای عربی اشغال شد ، کار در مورد بازسازی پایگاه هوایی آغاز شد ، اما به دلیل موقعیت جغرافیایی پروژه ، پروژه دوباره متوقف شد. حتی در آن زمان نیز دیده شد که وی با امارات متحده عربی در ارتباط است. مقامات ناشناس یمنی از دولت هادی می گویند امارات متحده عربی در حال ساخت این مسیر است.

پایگاه هوایی مرموز در یمن (2).

مذاکرات در جزیره یمن و امارات ادامه دارد
مقامات ناشناس مرتبط با ارتش یمن می گویند امارات متحده عربی طی هفته های اخیر نیرو ، تجهیزات و سلاح به پریم آورده است. در سال 2019 ، امارات متحده عربی نیروهای خود را که در یمن مستقر بودند ، عقب برد. این سربازان به همراه عربستان سعودی علیه شورشیان حوثی جنگ کردند. مقامات نظامی همچنین گفتند که هادی ، رئیس امارات متحده عربی و یمن ، اخیراً در حال مذاکره در مورد درخواست امضای قرارداد اجاره 20 ساله برای پریم بوده است.

[ad_2]