کتاب مردگان مصر: باستان شناسان کتاب طعمه های طعمه های مردگان را در معبد ملکه مصر باستان نیت پیدا کردند

ژانویه 18, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • گنجینه بی ارزش این ملکه از معبدی باستانی در کشور اهرام مرموز مصر پیدا شده است
  • این معبد متعلق به رانی نایت است که همسر پادشاه تتی بود که از 2323 تا 2150 قبل از میلاد حکومت می کرد.
  • این معبد توسط تیمی از باستان شناسان به سرپرستی Zahi Hawass باستان شناس مشهور مصری کشف شد.

قاهره
گنجینه بی ارزش ملکه در معبدی باستانی در مصر ، سرزمین اهرام مرموز نگهداری می شود. باستان شناسان معتقدند این معبد متعلق به رانی نیت است که همسر پادشاه تتیس بود که از 2323 قبل از میلاد تا 2150 قبل از میلاد سلطنت می کرد.این معبد توسط تیمی از باستان شناسان از قبرستان سقاره کشف شد. در جنوب قاهره به سرپرستی وزیر سابق مصر و باستان شناس مشهور زاهی هواس.

این تیم از باستان شناسان همچنین 52 تابوت چوبی پیدا کردند. همه آنها مربوط به دوره پادشاهی جدید هستند و در عمق 40 فوت قرار دارند. جدا از آن ، ضیافتی به طول 13 فوت وجود دارد که در آن کتاب مردگان نوشته شده است. در مصر باستان ، مردگان از طریق این کتاب به جهان دیگری (جهان زیرین) فرستاده می شدند. هاواس گفت باستان شناسان مکان های دفن ، تابوت ها و مومیایی های مربوط به پادشاهی جدید را پیدا کرده اند. پادشاهی جدید از سال 1570 قبل از میلاد تا 1069 قبل از میلاد بر مصر حکومت می کرد.
هرم 4500 ساله در مصر یک “دوربین مرموز” را پنهان می کند ، فناوری جدیدی که بسیاری از اسرار را فاش می کند چیست؟
اهرام معروف جهان در جیزه در منطقه سقاره
بیش از دوازده هرم در منطقه سقاره مصر وجود دارد و محلی برای دفن حیوانات نیز وجود دارد. این یک میراث جهانی یونسکو است. هاواس گفت که کارها در نزدیکی هرم تیتی طی دهه گذشته جریان داشته است. وی گفت این معبد در نزدیکی هرم راجا تتی ، جایی که پادشاه در آنجا دفن شده بود ، پیدا شد. ساکارا بخشی از ممفیس ، پایتخت مصر باستان است. اهرام جیزه معروف در این جهان قرار دارند.


بقایای ممفیس از وضعیت میراث یونسکو برخوردار است. مصر اخیراً اکتشافات زیادی را به جهان ارائه داده است و انتظار می رود تعداد گردشگران در این دوره از تاج افزایش یابد. در اوایل ماه نوامبر ، 100 تابوت کشف شد. آنها حدود 2500 سال سن داشتند. در آن زمان ، وزیر گردشگری گفته بود كه همه چیز هنوز از سقراara به دست نمی آید. هواس گفت که انتظار می رود آخرین کشف اطلاعات جدیدی درباره تاریخ سقاره در زمان پادشاهی جدید ارائه دهد.

[ad_2]