کارشناسان دفاعی چین بازگشت سرباز PLA را ستودند ، می گویند – هند حسن نیت نشان داده است – هند با اعزام یک سرباز از برنامه ها ، حسن نیت نشان داده است ، کارشناس دفاع چین

ژانویه 11, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

پکن
کارشناسان دفاعی چین آزادی یک سرباز PLA را که در ضلع جنوبی پانگونگ در لاداخ اسیر شده ستودند. کارشناسان چینی می گویند هند با بازگشت نیروهای اسیر شده چینی اراده خوبی برای کاهش تنش های مرزی نشان داده است. صبح جمعه ، یک سرباز ارتش آزادیبخش خلق چین (NOA) در ضلع جنوبی پانگونگ سو در شرق لاداخ ، با عبور از خط کنترل واقعی (LAC) به هند ، دستگیر شد.

هند روز دوشنبه سرباز چینی را ترک کرد
یک منبع در دهلی نو گفت که سرباز PLA ساعت 10:10 صبح دوشنبه در گذرگاه مرزی چوسول-مولداوی در شرق لاداخ به چین بازگردانده شد. کیانگ فنگ ، مدیر تحقیق در انستیتوی استراتژیک ملی چین در دانشگاه شینهوا ، به گلوبال تایمز رسمی گفت که بازگشت سرباز گمشده چینی در راستای اجماع در مورد مکانیزم تنظیم مرز بین دو کشور است.

“هند اراده خوبی برای کاهش تنش های مرزی نشان داده است”
وی در مورد عقب نشینی سرباز چینی گفت که هند با بازگشت سرباز چینی ظرف چهار روز اراده خوبی برای کاهش تنش در مرز نشان داده است. در اظهار نظر مختصری که ارتش چین روز دوشنبه در وب سایت رسمی خود انجام داد ، گفته شد که این سرباز بازگشته است. در این بیانیه آمده است كه بر اساس توافق چین و هند ، یك سرباز مرزی چینی كه به دلیل تاریكی و پیچیده بودن مناطق کوهستانی از دست رفته بود ، بعدازظهر 11 ژانویه 2021 توسط طرف هند به نیروهای مرزی چین تحویل داده شد.

ارتش چین این بحث را هنگام ورود به جاوا در هند انجام داد
نیروهای مرزی چین روز شنبه گفتند که یک سرباز چینی صبح جمعه در مرز چین و هند به دلیل جغرافیای تاریک و پیچیده ناپدید شده و از او خواسته شده است که از سمت هند برگردد. از زمان ماه مه ، زمانی که هند یک سرباز چینی اسیر شده را بازگرداند ، این برای دومین بار است که در مرز بن بست است.

یک سرباز چینی زودتر دستگیر شد
در اوایل 18 اکتبر ، یک سرباز در حالی که به یک چوپان کمک می کرد قلاده خود را در مرز چین و هند پیدا کند ، ناپدید شد. برای بیش از هشت ماه ، بین ارتش هند و چین در شرق لاداخ بن بست وجود دارد. بن بست در ماه مه سال گذشته آغاز شد ، زمانی که در منطقه دریاچه پنگونگ بین دو کشور درگیری وجود داشت.

[ad_2]