کارشناسان ترکیه و یونان به هند هشدار می دهند که با پاکستان بمب هسته ای بسازد ، کارشناسان یونانی را به هند هشدار می دهند

ژانویه 26, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • کارشناسان یونانی به هند نسبت به تعمیق دوستی ناپسند پاکستان و ترکیه هشدار دادند
  • گفته می شود که پاکستان بمب های هسته ای و فناوری موشکی را به ترکیه منتقل کرده است
  • کارشناسان می گویند دوستی پاکستان و ترکیه تهدیدی برای تروریسم در هند است

آتن
کارشناسان یونان به هند در مورد تعمیق دوستی ناپسند پاکستان و ترکیه هشدار داده اند. کارشناسان یونانی این هشدار را در زمانی منتشر کردند که گزارش ها در مورد انتقال بمب هسته ای و فناوری موشکی توسط پاکستان به ترکیه منتشر شده بود. همه دنیا از این خبر متزلزل شده اند. کارشناسان می گویند دوستی پاکستان و ترکیه تهدیدی اساسی برای تروریسم و ​​امنیت منطقه در یونان و هند است.

پروفسور جان نومیکوس ، متخصص روابط بین الملل یونان ، در یک وبینار در اینجا گفت که پیوند ترکی-پاکستانی تهدید بزرگی برای هند و یونان است. وی گفت: آژانس های اطلاعاتی ترکیه ، پاکستان و چین در حال همکاری برای ایجاد بی ثباتی در جامو و کشمیر هستند. پروفسور نومیکوس از دولت بایدن در ایالات متحده خواست که رویای ترکیه برای تبدیل شدن به یک کشور دارای سلاح هسته ای را محدود کند.
ترکیه 4 کشتی جنگی کلاس جهنم برای پاکستان می سازد ، آنها می دانند که برای هند چقدر خطرناک است
“هند باید از حضور اجباری خود در اقیانوس اطمینان حاصل کند”
وی گفت: برای محدود کردن ترکیه و پاکستان ، هند باید حضور اجباری خود را در مدیترانه تضمین کند. آندرس مونتجرولیاس ، سردبیر سازمان خبری یونان پنتاپواستاگما ، گفت در زمانی که پاکستان در مورد سلاح های هسته ای ترکیه مواد تهیه می کرد ، باید یک اتحاد بین هند و یونان وجود داشته باشد. هر دو طرف باید با هم سلاح تولید کنند. وی گفت: ترکیه دانشجویان هندی را به نام بورس تحصیلی فریب می دهد. آندرس گفت: رویای رئیس جمهور ترکیه برای خلیفه شدن تهدیدی برای جهان است.

براساس آژانس خبری IANS ، توافق نامه ای مخفی بین پاکستان و ترکیه برای تولید بمب های هسته ای و موشک وجود دارد. ترکیه و پاکستان در تاریخ 22 تا 23 دسامبر با یکدیگر دیدار کردند. تحلیلگران می گویند در این نشست در حال بحث و گفتگو درباره وضعیت به سرعت در حال تغییر ژئوپلیتیک است. گفته می شود اردوغان رئیس جمهور ترکیه می خواهد آرزوی خود را مبنی بر بمب اتم مبتنی بر دوستان با عمران خان تحقق بخشد. وی معتقد است که با دستیابی به سلاح های هسته ای بر شاهزاده عربستان سعودی در جهان اسلام برتری خواهد یافت.
پاکستان ، نیروی دریایی خود را برای جنگ با هند افزایش می دهد ، تا بیش از 50 کشتی جنگی از چین-ترکیه خریداری کند
اردوغان جاه طلبی بمب اتمی را ابراز کرده بود
اردوغان در یكی از سخنرانی های خود در سپتامبر 2019 ، صریحاً جاه طلبی هسته ای خود را برای جهان باز نگه داشت. وی گفت: هیچ یک یا دو کشور موشک بمب اتمی ندارند. اما (آنها این را به ما می گویند) ما نمی توانیم آن را حفظ کنیم. من قبول نمی کنم در کشورهای پیشرفته کسی وجود ندارد که آن را نداشته باشد. اظهارات اردوغان خلاف واقع است ، زیرا بسیاری از کشورهای پیشرفته در جهان مانند ژاپن و آلمان وجود دارند که فاقد بمب اتم هستند.

رئیس جمهور ترکیه برای تحقق جاه طلبی هسته ای خود ، عمران خان و ارتش وی را آغاز کرد. پاکستان سابقه طولانی در قاچاق مواد هسته ای دارد. پاکستان حاکم بازار سیاه هسته ای است و عبدالقادر خان دانشمند هسته ای پاکستانی فناوری هسته ای را به بسیاری از کشورها داده است. خان پدر برنامه هسته ای پاکستان است.

عمران اردوغان

ترکیه متعهد شده است که با کمک پاکستان بمب هسته ای بسازد

[ad_2]