چین: چین زیرساخت ها را در روستاهای تبت در نزدیکی آروناچال پرادش توسعه می دهد ، چین دامنه خود را به مناطق همسایه آروناچال گسترش می دهد

می 21, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • اژدها به طور مداوم در مناطق دور افتاده تبت در حال تقویت قدرت است
  • چین در حال توسعه زیرساخت های سریع در روستاهای مرزی است
  • اطلاعات ارائه شده در سند تبت به دولت چین

دهلی نو
چین دائما در حال تقویت موقعیت خود در قبال تبت است. همزمان او سایر کشورهای همسایه تبت را نیز زیر نظر دارد. اژدها به سرعت در حال گسترش زیرساخت های خود در روستاهای دورافتاده هم مرز با تبت ، هند ، بوتان و نپال است. چین همچنین در مناطق مرزی آروناچال ، جایی که مشغول ساخت و ساز با زیرساخت های بسیار مهم است ، ناآرامی ایجاد کرده است. این مطلب را روزنامه سفید دولت چین درباره تبت در روز جمعه فاش کرد.

بن بستي كه سال گذشته در لاداخ آغاز شد هنوز به طور كامل برطرف نشده است. همزمان گزارش هایی از جابجایی روزافزون نیروهای چینی در مرز لاداخ وجود دارد که در این صورت ساخت زیرساخت های چینی در مناطق مجاور آروناچال نگرانی های بسیاری را ایجاد می کند. پس از این افشاگری جدید ، این س beganال مطرح شد که آیا اژدهایی که ادعا می کند ادعای آروناچال پرادش را دارد نیز آماده است تا موقعیتی مانند لاداخ را در آنجا ایجاد کند؟

در این سند با عنوان “از سال 1951: آزادسازی ، توسعه و شکوفایی” آمده است که توسعه مناطق مرزی و بهبود زندگی مردم در تبت بسیار مهم شده است ، زیرا منطقه مهم هیمالیا از نظر استراتژیک دارای مرز خارجی 4000 کیلومتری است. در این سند آمده است که مردم مناطق نزدیک زندگی سختی را سپری می کنند و در شرایط سخت کار می کنند و فقر نیز زیاد است. دولت در تلاش است تا با توسعه مناطق مرزی در تمام سطوح ، سطح زندگی مردم را بهبود بخشد. در این سند آمده است که تحت رهبری حزب کمونیست در تبت سال به سال برای توسعه مرزها توزیع می شود.

از زمان به قدرت رسیدن رئیس جمهور شی چین فین در سال 2012 ، ایجاد روستاهای جدید ، با تمرکز بیشتر بر امنیت ، توسعه مناطق مرزی چین را در اولویت قرار داده است. اختلافات مرزی بین هند و چین دارای یک خط کنترل عملی (346 کیلومتری) است. چین ادعا می کند که آروناچال پرادش بخشی از جنوب تبت است ، اما هند ادعای وی را به طور کامل رد کرده است.

کارشناسان به هند هشدار دادند که چین در حال اجرا یک ترفند “دریای چین جنوبی” در آروناچال پرادش استچین 477 کیلومتر مرز مشترک با بوتان دارد ، در حالی که 1338 کیلومتر مرز نپال است. توسعه روستاهای مرزی همچنین در نامه رئیس جمهور چین فین به نامه یک خانواده تبتی از شهرستان لونژ ، در نزدیکی آروناچال پرادش ، در سال 2017 ، از آنها خواسته شد که ریشه های خود را ایجاد کنند و شهر خود را برای حفاظت از منطقه چین توسعه دهند.

شما

رئیس جمهور چین شی جین پینگ (پرونده عکس)

[ad_2]