چین پایگاه هوایی دیگری را در 200 کیلومتری سیکیم ارتقا می دهد ، موشک دارد – چین پایگاه هوایی دیگری را xigaze در 200 کیلومتری مرز سیکیم هند ارتقا می دهد ، همچنین موشک سام را مستقر می کند

ژانویه 13, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

پکن
چین در میان تنش ها در لاداخ به طور مداوم در حال افزایش حضور نظامی خود در تبت است. ارتش چین در حال مدرن سازی مرکز تدارکات نظامی جدید در اینجا ، مدرن سازی پایگاه هوایی شیگاز (فرودگاه Xigaze) است که در فاصله کمتر از 200 کیلومتری مرز سیکیم واقع شده است. کارشناسان پیش بینی می کنند چین با کمک این پایگاه هوایی می تواند هند و بوتان را رصد کند. این پایگاه هوایی همچنین به اختلاف سال 2017 داكلام نزدیك بوده است.

یک عکس ماهواره ستون چینی را باز کرد
اطلاعات منبع بازdetresfa_ ادعا می کند که چین زیرساخت هایی را در این پایگاه هوایی بر اساس تصاویر ماهواره ای ایجاد کرده است. یک خط راه آهن نیز برای اتصال آن به شبکه راه آهن در حال انجام است. مرکز جدید تدارکات نظامی در تصویر ماهواره ای به وضوح قابل مشاهده است. علاوه بر این ، انبارهای سوخت و پایانه های راه آهن در دست ساخت نیز دیده می شوند.

موشک ها نیز واقع شده است
نه تنها این ، چین موشک های زمین به هوا را در این پایگاه مستقر کرده است. به گفته کارشناسان ، موشک های زمین به هوا وقتی اهمیت استراتژیک آن بالا باشد ، در هر پایگاه هوایی مستقر می شوند. چین همچنین دو تونل در اینجا ساخته است. اعتقاد بر این است که موشک ها می توانند در اینجا پنهان شوند.

پایگاه هوایی چین

چین همچنین در حال مدرن سازی پایگاه هوایی خود در مرز آروناچال است
اخیراً ، تصاویر ماهواره ای نشان داد که چین در حال ارتقا base پایگاه هوایی خود در 130 کیلومتری مرز هند است. یک باند جدید برای هواپیماهای پرنده و پیش بندهای جدید برای نگهداری آنها در اینجا ساخته شده است. این مسیر در ضلع غربی رودخانه یاکو واقع شده است. پایگاه هوایی چامدو بانگدا پیش از این یک باند پرواز 5500 متری داشت. علاوه بر این ، طول مسیر جدیدی که چین در حال ساخت است حدود 4500 متر است.

پایگاه 01 چینی

اینجا پایگاه هوایی چین است

او می تواند اعزام نظامی کند
تصویر ماهواره ای پیشبندی را نشان می دهد که برای استفاده نظامی در نزدیکی باند فرودگاه در نظر گرفته شده است. اعتقاد بر این است که چین قصد دارد در روزهای سرد برخی از نیروها و سلاح های خود را در این مرز مستقر کند. این فعالیت های ساختمانی بر این اساس در ژوئن سال 2020 آغاز شده است که هنوز هم ادامه دارد.

پرواز در اینجا آسان نیست
این فرودگاه در چنان ارتفاعی قرار دارد که پرواز برای همه هواپیماها از اینجا آسان نخواهد بود. در اینجا دما در روزهای سرد به زیر صفر می رسد. در حالی که حتی در روزهای عادی ، بادهای شدید ، کمبود اکسیژن و تراکم کم هوا پرواز را برای هواپیماها دشوار می کند. در روزهای سرد ، سرعت باد در اینجا به 30 متر در ثانیه می رسد.

[ad_2]