چین پاکستان بلوچستان: چین جنبش بلوچستان را خرد می کند ترس از دست دادن در CPEC: فشار بر پاکستان برای سرکوب جنبش بلوچ نگران کننده کریدور اقتصادی چین است

ژانویه 31, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • اعتراف ژنرال ارتش پاکستان ، چین قطب خود را باز کرد
  • او در تلاش است تا نهضت آزادی در بلوچستان را سرکوب کند
  • اژدها از دست دادن CPEC در بلوچستان متحیر شده است
  • به درخواست ژنرال ، بنابراین توسعه یافته ، چین پرداخت کرد

اسلام آباد
از سیاست پاکستان گرفته تا چگونگی تسلط چینی ها بر زندگی مردم عادی از بیانیه اخیر یک ژنرال ارتش پاکستان مشخص است. افسر وحشت کرد و گفت چین نقشی در سرکوب جنبش آزادی بلوچستان دارد. وی گفت پکن به او شش ماه فرصت داده است تا مبارزه با بلوچ را خاتمه دهد.

“بدترین دشمن ایران”
روزنامه بنگلادشی دیلی سان به نقل از سرلشکر ایمن بلال از ارتش پاکستان نوشت که وی برای پایان دادن به جنبش بلوچ در این منطقه مستقر شده است. بلال ایران را بزرگترین دشمن پاکستان توصیف کرد و هشدار داد که ارتش پاک وارد ایران خواهد شد و اقدام خواهد کرد.

به نوشته این روزنامه ، بلال گفت: “چین به من حقوق و مبلغ زیادی پول داده و من را به طور رسمی برای منافع منطقه ای در اینجا قرار داده است تا بتوانم به توطئه ایران علیه کریدور اقتصادی چین و پاکستان (CPEC) پایان دهم.

پروژه CPEC در پاکستان برای چین دردناک شده است و میلیاردها دلار عقب مانده است
بهره برداری از بلوچستان فقیر
پاکستان بسیاری از فعالیت های توسعه را در بلوچستان آغاز کرده است ، اما هنوز فقیرترین گوشه کم جمعیت ترین کشور است. سازمان های شورشی دهه ها است که در اینجا با شورش های جدایی طلبانه مبارزه می کنند. او شکایت دارد که دولت مرکزی و استان غنی پنجاب از منابع آن بهره برداری می کنند. در سال 2005 ، اسلام آباد یک عملیات نظامی علیه شبه نظامیان آغاز کرد.


خشم از مداخله چین
در همان زمان ، در سال 2015 ، چین CPEC را اعلام کرد که بلوچستان نیز بخشی از آن است. بندر گوادر در بلوچستان و استان سین کیانگ چین را بهم متصل خواهد کرد. به این ترتیب از جاده ها ، راه آهن و خطوط لوله نفت نیز برای اتصال چین با خاورمیانه استفاده می شود. جدایی طلبان سیاسی و نظامی بلوچستان با مداخله چین مخالفت می کنند. این پروژه با نگرش تهاجمی و حملات آنها آسیب دیده است. حتی مقامات و کارگران چینی نیز مورد حمله قرار گرفته اند.

پاکستان و چین انتقادات آمریکا از بدهی CPEC را نادیده می گیرند
“CPEC برای چین ، پاکستان مهم است”
بلال می گوید که بسیار مهم است که چین و پاکستان CPEC را به ارث ببرند و جنبش بلوچ را خاتمه دهند. او می گوید پول زیادی برای آن دارد. به ایران نمی توان فرصتی برای ایجاد ناآرامی های جدید در بلوچستان و توطئه ای علیه CPEC داد. از طریق CPEC ، چین می خواهد با تسلط بر پاکستان و همچنین آسیای مرکزی و جنوبی ایالات متحده و هند را به چالش بکشد.

[ad_2]