چین ورود تیم های متخصص را رد می کند: چین از ترس قرار گرفتن در معرض ویروس تاج به تیم تحقیقاتی WHO دسترسی پیدا نکرده است؟ – چین از دسترسی به تیم متخصص برای تحقیق در مورد منشا of کاوید 19 تادرو ناامید شده است

ژانویه 6, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • چین به تیم کاوشگر WHO اجازه نداد منبع تاج را پیدا کند
  • پکن به پنهان کردن اطلاعات بیش از حد در مورد ویروس تاج متهم شده است.
  • ویروس تاج در اواخر سال 2019 از شهر ووهان در چین در سراسر جهان شیوع یافته است.

ژنو / پکن
چین از ورود تیم ورودی بهداشت جهانی (WHO) به کشور برای یافتن منبع ویروس کرونا خودداری کرده است. این خبر که چین اجازه تیم تحقیق را نداده است در زمانی منتشر شد که پکن به پنهان کردن موارد زیادی در مورد ویروس تاج متهم شد. اعتقاد بر این است که در روزهای پایانی سال 2019 ، ویروس کرونا از شهر ووهان چین در سراسر جهان پخش شده است.

چین ادعا می کند که ویروس تاج از ووهان شیوع نیافته است. رئیس سازمان بهداشت جهانی گفت كه مقامات چینی به تیم خبرگان اجازه حضور ندادند و “ناامید” شدند. یک سال پس از ویروس ویروس کرونا ، تیمی از متخصصان WHO مجبور شدند برای یافتن منبع این بیماری همه گیر به چین بروند. این سفر نگاه جهانی داشت.

چین متهم شد که اطلاعات مربوط به ویروس تاج را پنهان کرده است
رهبران چندین کشور ، از جمله رئیس جمهور ایالات متحده ، چین را به پنهان کردن اطلاعات مربوط به ویروس تاج متهم کرده اند. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که چین قبلاً به تیمی متشکل از 10 نفر در هفته جاری اجازه بازدید از چین را داده بود. این سازمان گفت كه بیشتر كارشناسان حتی سفر خود را آغاز نكرده اند كه باید با بحران هایی روبرو شوند. چین هنوز به آنها اجازه سفر نمی دهد.


مایکل رایان مدیر اورژانس WHO روز سه شنبه گفت که مشکلی در نبود ویزا وجود دارد. وی ابراز امیدواری کرد که این فقط “یک مشکل بوروکراتیک باشد که به زودی حل خواهد شد”. رئیس سازمان بهداشت جهانی ، تدراس گبرایز ، که به دلیل چین مورد انتقاد قرار گرفته است ، گفت: “امروز ما فهمیدیم که مقامات چینی هنوز مجوز لازم برای ورود به چین را به تیم تحقیق نداده اند.”

من از اینکه به چین اجازه نمی دهم بسیار ناامید شده ام: تدروس
تدروس با انتقاد از چین پس از مدت ها گفت: “من از این خبر که دو عضو از قبل سفر خود را آغاز کرده اند و دیگران در آخرین لحظه قادر به سفر نیستند ، من بسیار ناامید هستم.” وی گفت که با مقامات ارشد چین در تماس است. تدروس گفت: “من اطمینان دارم که چین روند داخلی خود را تسریع می کند تا در اسرع وقت به آن اجازه دهد. ما می خواهیم تیم تحقیق در اسرع وقت درگیر شود.

tedros adhanom ghebreyesus

چین تیم سازمان بهداشت جهانی را تأیید نکرده است

[ad_2]