چین دوباره فناوری جنگنده آمریکایی B-2 Spirit را به سرقت برد؟ بمب افکن مخفی کاری H-20 – بمب افکن مخفی کاری H-20 نیروی هوایی چین کپی نیروی هوایی آمریکایی Northrop Grumman B-2 Spirit است

ژانویه 10, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

همه می دانند که چین در کپی برداری از بهترین محصولات جهان تخصص دارد. با این حال ، چین هرگز رسماً تصدیق نکرده است که با سرقت فناوری از یک کشور محصولی ساخته است. نیروی هوایی ارتش آزادیبخش خلق اخیراً یک فیلم استخدام را منتشر کرده است. که در آن Aaj Tak بمب افکن مخفی کاری H-20 ، پنهان در چشم جهانیان را نشان داد. در نگاه اول ، این هواپیما مانند B-2 Spirit Stealth Bomber آمریکا به نظر می رسد. در واقع نمی توان منکر تجربه چین شد که این هواپیما با سرقت فناوری آمریکایی ساخته شده است.

این ویدئو توسط نیروی هوایی چین در تاریخ 5 ژانویه منتشر شده است

5-

این فیلم استخدام PLAAF برای اولین بار در تاریخ 5 ژانویه 2021 در یوتیوب ظاهر شد. چین از طریق این ویدیو با عنوان “رویای جوانی” نسل جوان خود را برای جذب نیروی هوایی جذب می کند. امروزه ، چین تحت فشار بیشتر ابرقدرت های جهان است ، به جز آمریکا و هند. چین در یک طرف با بسیاری از کشورهای جنوب و شرق چین درگیر است ، از جمله ایالات متحده ، تایوان ، ژاپن ، برونئی ، ویتنام ، فیلیپین و مالزی. از سوی دیگر ، تنش آن با هند در ارتفاعات هیمالیا به خوبی شناخته شده است. در چنین شرایطی ، رئیس جمهور شی جین پینگ در حال بررسی ساخت نیروی هوایی کلاس جهانی خود است.

چین H-20 را به جای H-6 مستقر خواهد کرد

h-6-h-20-

بر اساس گزارش ناظر فن آوری دفاع Flightglobal ، چین اکنون قصد دارد با حذف بمب افکن های استراتژیک H-6 پیشرفته ترین بمب افکن مخفی کاری H-20 را مستقر کند. بسیاری از کارشناسان همچنین از این ترس دارند که این هواپیمای چینی ، مانند هواپیمای دیگر آن ، توسط فناوری سرقت ساخته شده است. مدل این هواپیما شبیه بمب افکن های آمریکایی B-2 و B-21 است.

آیا بمب افکن چین واقعاً قدرتمند است یا این بمب افکن است؟

در همان زمان ، گزارشی از نشریه National Interest می گوید که این هواپیمای چینی هنوز هم یک معما باقی مانده است. در حالی که بمب افکن های آمریکایی B-2 و B-21 شواهد جنگی هستند که در بسیاری از جنگ ها و مأموریت های شناسایی آزمایش شده اند. در چنین شرایطی ، این هواپیما نمی تواند چالش بزرگی برای آمریکا ایجاد کند.

این هواپیما برای اولین بار در سال 2019 به نمایش درآمد.

2019-

چین برای اولین بار از بمب افکن مرموز H-20 خود در نمایشگاه هوایی Zhuhai در سال 2019 رونمایی کرد. در همین حال ، گزارش نیوزلند هرالد ادعا می کند که بمب افکن پنهان کاری مافوق صوت H-20 می تواند دامنه حملات چین را دو برابر کند. جالب اینجاست که هنوز اطلاعات کافی در مورد این هواپیما روی هیچ سکو وجود ندارد.

وی در گزارش دفاعی ایالات متحده ذکر شده است

این در گزارش سالانه پنتاگون در مورد قدرت نظامی چین برای 2018 و 2019 ذکر شده است. گزارش سالانه قدرت نظامی وزارت دفاع چین ، منتشر شده در سال 2019 ، بیان می کند که هواپیماهای H-20 چینی قادر به حمله 8500 هستند کیلومتر این توانایی حمل سلاح های هسته ای و غیرهسته ای (متعارف) را دارد.

B-2 آمریکایی می تواند 16 بمب هسته ای حمل کند

-2-16-

شبح B-2 کشنده ترین بمب افکن جهان محسوب می شود. این بمب افکن می تواند 16 بمب هسته ای B61-7 را به طور همزمان حمل کند. اخیراً ، ناوگان آن شامل بمبهای اتمی بسیار کشنده و دقیق B61-12 است. نه تنها این ، به راحتی به خاک دشمن نفوذ می کند و از پدافند هوایی دشمن جلوگیری می کند. هزار کیلوگرم بمب معمولی را می توان روی این بمب افکن قرار داد. م Itثرترین بمب افکن برای حمله به زمین دشمن قلمداد می شود.

آمریکا در مجموع 20 هواپیمای مخفی کاری B-2 دارد

-20-2-

در سال 1997 ، بمب افکن شبح B-2 حدود 2.1 میلیارد دلار هزینه داشت. ایالات متحده در کل 20 بمب افکن B-2 Spirit Steel دارد. این بمب افکن قادر است هنگام پرواز در ارتفاع 50 هزار فوتی ، تا 11000 کیلومتر را نیز مورد اصابت قرار دهد. پس از سوخت گیری ، می تواند تا 19000 کیلومتر را مورد حمله قرار دهد. این هواپیما توانایی خود را در کوزوو ، عراق ، افغانستان و لیبی ثابت کرده است.

[ad_2]