چین تماس های تلفنی لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده برای نقض پروتکل را رد می کند: وزیر دفاع آمریکا لوید آستین با وزیر دفاع چین تماس می گیرد ، گزارش غیر عالی

می 27, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • تنش بین ایالات متحده و چین در آداب دیپلماتیک منعکس می شود
  • وزیر دفاع ایالات متحده چندین بار برای گفتگو با همتای چینی خود تماس گرفت ، اما تماس نگرفت
  • منابع می گویند وی فنگ به دلیل نقض پروتکل دیپلماتیک تلفن را بلند نکرده است

واشنگتن / پکن
تنش بین ایالات متحده و چین اکنون از آداب و رسوم دیپلماتیک مشخص است. در آخرین حادثه ، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا چندین بار با او تماس گرفت تا با وی فنگ ، همتای چینی خود صحبت کند ، اما رهبر چین تماس نگرفت. منابع نظامی چین ادعا می کنند که وی فنگ به دلیل نقض پروتکل دیپلماتیک ، تلفن آستین را برداشته نیست.

براساس گزارشی از South China Morning Post که توسط هنگ كونگ منتشر شده است ، درخواست وزیر دفاع آمریكا منجر به سو تفاهم شد ، زیرا وی می خواست با معاون رئیس کمیسیون نظامی مرکزی چین شو كیلیانگ صحبت كند. طبق پروتکل ، معاون رئیس جمهور شو بالاتر از وی فنگ است. وی از وزارت دفاع چین راضی بود. اگرچه شو کیلیانگ و وزیر دفاع مستقیماً به شی جین پینگ رئیس جمهور چین گزارش دادند ، اما طبق پروتکل دیپلماتیک ، وزیر دفاع ایالات متحده مجبور شد با وی فنگ صحبت کند.

“شرم بر پروتکل دیپلماتیک”

در همین حال سخنگوی وزارت دفاع آمریکا جان کربی گفت که حتی در آن زمان ما آماده گفتگو با سران ارتش چین هستیم. وی گفت که ما مطمئناً می خواهیم با همکارمان در چین صحبت کنیم و هنوز در حال کار بر روی راه های این گفتگو هستیم. با این حال ، کربی به اخبار منتشر شده در رسانه های چینی مبنی بر ارسال سیگنال پکن برای یکی از دوستان آستین ، پاسخ نداد ، اما مقام آمریکایی پاسخی نداد.

رسانه های چینی گفتند كه آستین بعداً باید با یكی دیگر از كارمندان CMC صحبت كند ، كه این از نظر پروتكل دیپلماتیک توهین تلقی می شود. بگذارید به شما بگوییم که تنش ها بین چین و آمریکا در بسیاری از موضوعات از جمله تایوان و دریای چین جنوبی به طور قابل توجهی افزایش یافته است. اخیراً کشتی های جنگی ایالات متحده از دریای چین جنوبی عبور کردند که با مخالفت شدید ارتش چین روبرو شد.

[ad_2]