چین به آمریکا می گوید: روابط طالبان با چین: جهان باید طالبان را در افغانستان رهبری کند

آگوست 30, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

پکن
این روزها ، چین مشغول متقاعد کردن کشورهای جهان در رابطه با طالبان است. دراگون در مذاکرات روز دوشنبه بین چین و ایالات متحده گفت که تغییر اساسی در وضعیت افغانستان ایجاد شده است. به همین دلیل ، لازم است که همه طرف ها با طالبان ارتباط برقرار کرده و آنها را به طور فعال رهبری کنند. چین نگران است که خروج نیروهای آمریکایی به گروه های تروریستی فرصتی بدهد تا دوباره در افغانستان ظهور کنند.

وزیر امور خارجه چین و آمریکا در حال سخنرانی است
وزیر امور خارجه چین وانگ یی روز یکشنبه در گفتگوی تلفنی با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در مورد وخامت اوضاع در افغانستان گفتگو کرد. مذاکراتی بین ایالات متحده و کشورهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) برای خروج شهروندان و دیپلمات های افغان از این کشور قبل از مهلت 31 آگوست انجام شد. وانگ و بلینکن درباره روابط دوجانبه نیز گفتگو کردند.

طالبان که متعهد به جلب رضایت چین هستند ، اکنون از جهان می خواهند که آن را به رسمیت بشناسد
در آمریکا درباره طالبان توضیح داده شده است
به گزارش خبرگزاری دولتی شینهوا ، وزیر امور خارجه چین گفت که وضعیت در افغانستان به طور اساسی تغییر کرده است و مشارکت و رهبری فعال طالبان برای “همه کشورها” مهم است. وانگ گفت ، ایالات متحده به ویژه باید با جامعه بین المللی همکاری کند تا کمک های اقتصادی و بشردوستانه فوری به افغانستان ارائه دهد.

چین اعلام کرد تروریسم در افغانستان افزایش می یابد
وی گفت ایالات متحده باید با جامعه بین المللی برای کمک به ساختار سیاسی جدید افغانستان ، حفظ عملکرد مناسب نهادهای دولتی ، حفظ امنیت و ثبات اجتماعی و کنترل تورم همکاری کند. وانگ گفت که خروج شتابزده نیروهای آمریکایی و ناتو می تواند فرصتی برای تجمع مجدد گروه های مختلف تروریستی در افغانستان ایجاد کند.

مزیت چین در دوستی با طالبان چیست؟ آماده سازی برای به رسمیت شناختن دولت تروریست ها
آمریکا از استانداردهای دوگانه انتقاد کرده است
وی از ایالات متحده خواست به حاکمیت و استقلال افغانستان احترام بگذارد ، به جای رعایت استانداردهای دوگانه یا مبارزه انتخابی با تروریسم. وانگ گفت که ایالات متحده باید اقدامات مشخصی را برای کمک به مبارزه با تروریسم و ​​خشونت در افغانستان انجام دهد.

خواستار همکاری با طالبان شد
وی در مورد روابط چین و آمریکا گفت که به جای رویارویی ، بهتر است به جای درگیری گفتگو و همکاری صورت گیرد. وی گفت طرف چینی مذاکره با آمریکا را بر اساس نگرش ایالات متحده در قبال پکن در نظر خواهد گرفت. وانگ گفت اگر ایالات متحده نیز امیدوار است روابط دوجانبه را در مسیر صحیح قرار دهد ، نباید حاکمیت ، امنیت و توسعه چین را دست کم بگیرد.

مذاکرات طالبان هند: اگر هند نیاز به مذاکره دارد ، ابتدا بی طرفی خود را ثابت کند ، چرا طالبان شرط قبلی را تکرار می کنند؟
طالبان دو هفته پیش کابل را تصرف کردند
طالبان همچنین پس از تصرف چندین شهر بزرگ افغانستان در 15 اوت کابل را تصرف کردند. این تحول دو هفته قبل از مهلت خروج نیروهای آمریکایی از این کشور صورت گرفت.

جو تشخیص دولت طالبان در حال ایجاد است
این روزها ماشین تبلیغاتی چین به سرعت محیطی را برای پذیرش سناریوی احتمالی در افغانستان ایجاد می کند. در چین ، مقامات دولتی در شبکه های اجتماعی Vivo و WeChat به طور فزاینده ای به مردم می گویند که با توجه به شرایط فعلی ، ممکن است مجبور شویم جنبش رادیکال طالبان اسلامی در افغانستان را به عنوان یک رژیم قانونی به رسمیت بشناسیم.

طالبان نیوز: بالگردهای بلک هاوک آمریکا با جنگجویان طالبان پرواز می کنند؟ تنش از فیلم خانه والی قندهار
چین می خواهد به تروریسم در سین کیانگ پایان دهد
پس از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان ، سیاست چین در افزایش خشونت طالبان عجیب توصیف شده است. تا چند روز پیش ، چین طالبان را مسئول تروریسم اسلامی در استان غربی خود سین کیانگ می دانست. چین همچنین مدتی است که از قلمرو تحت کنترل طالبان برای استقرار نیروهای جدایی طلب در سین کیانگ استفاده می کند. با این حال ، تلاش طالبان برای به رسمیت شناختن دولت و مذاکره با آن از طریق دعوت غیرقابل درک است.

وانگ یی چین 01

وزیر خارجه چین وانگ یی

[ad_2]