چین برای مایک پمپئو: چین وزیر امور خارجه خارج شده ایالات متحده مایکل پمپئو را تصویری از یک فاجعه بزرگ می خواند

ژانویه 20, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

پکن
وزارت خارجه چین روز چهارشنبه مایک پمپئو ، وزیر خارجه خارج از کشور ایالات متحده را “تصویری از فاجعه بزرگ” توصیف کرد و گفت محکومیت وی برای چین به عنوان نسل کشی و جنایات علیه بشریت تنها بخشی از “زباله” است. ‘هوآ چونونگ’ سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت كه ادعاهای آزار و اذیت علیه گروه های اقلیت مسلمان در منطقه سین کیانگ چین “کاملاً شگفت انگیز” و پیشنهادی مخلوط از نیروهای ضد کمونیست تحت نظر پمپی ، شخصیتی بدخواه ضدچینی است.

هوآ گفت: “این رهبر آمریکایی ، که به دروغ و فریب شهرت دارد ، در حال تبدیل شدن به حامل فاجعه بزرگ است.” در بیانیه روز سه شنبه پمپئو نیازی به اقدام فوری نیست ، اما ایالات متحده ممکن است بیانیه وی در مورد چین را در تدوین سیاست خود علیه چین در نظر بگیرد. با این حال ، چین می گوید سیاست این کشور در سین کیانگ فقط معطوف به رشد اقتصادی و ثبات اجتماعی است. “

چین این 28 آمریکایی را ممنوع کرده است ، این افراد از دولت ترامپ در لیست هستند
قابل ذکر است که ایالات متحده در گذشته وقایع سین کیانگ را جدی گرفته و رهبران برجسته حزب کمونیست چین ، شرکتهای دولتی چین و غیره را تحریم کرده است. هفته گذشته ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی اعلام کرد که ایالات متحده واردات پنبه را از سین کیانگ متوقف می کند. چین بیش از 1 میلیون نفر را از جمله اوگور و دیگر گروه های مسلمان در زندان متهم کرده است.

وزیر خارجه ایالات متحده ، نامزد Blinken ، خطری بزرگ به چین می گوید ، بدانید که پکن چگونه واکنش نشان می دهد
با این حال ، چین این ادعاها را رد کرده است. جیمز لبولد ، یک متخصص سیاست در نژاد چینی در لا تروب ، ملبورن ، استرالیا ، گفت: “ما امیدواریم که این سیاست حتی در دوره دولت جدید (جو بایدن) از چین پاسخگو باشد.” وی گفت: “ما امیدواریم كه دولت بایدن بتواند متحدین را برای تحت فشار قرار دادن دولت چین متحد كند.”

[ad_2]