چه کسی ویروس کرونا ویروس است: کارشناس WHO می گوید COVID-19 بدترین ویروسی نیست و کشنده است که می تواند در جهان رخ دهد – که می گوید ویروس کرونا بزرگترین ویروس خطرناک در جهان نیست

ژانویه 2, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

ژنو
طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، اپیدمی ویروس کرونا “بدترین” نیست و ویروسی حتی کشنده تر می تواند جهان را در بر بگیرد. دکتر مایک رایان رئیس برنامه اضطراری سازمان بهداشت جهانی می گوید این اپیدمی جهان را بی خواب کرده است. ویروس کرونا بیش از 18 نفر را در سراسر جهان کشته است. پیش از این ، آنفولانزای اسپانیایی یک اپیدمی جهانی شدید تلقی می شد که در آن 5 کرور در طی یک سال جان خود را از دست دادند.

“من یاد گرفتم که چگونه بهتر کار کنم”
دکتر رایان در مصاحبه با رسانه ها گفت که این اپیدمی بسیار جدی است و تمام نقاط جهان را تحت تأثیر قرار می دهد ، اما لزوماً بزرگترین نیست. او می گوید: “وقت بیدار شدن است.” ما اکنون در حال یادگیری هستیم که چگونه می توان علم ، تدارکات ، آموزش و مدیریت را بهبود بخشید ، چگونه می توان ارتباطات را بهبود بخشید ، اما سیاره ما شکننده است. “او گفت ما در یک جامعه پیچیده جهانی زندگی می کنیم و تهدیدها ادامه خواهد یافت. ما باید از این فاجعه یاد بگیریم که چگونه با هم کار کنیم. ما باید با ارج نهادن به افراد از دست رفته بهتر عمل کنیم.


“این بخشی از زندگی باقی خواهد ماند”
اگرچه این واکسن به آمریکا و اروپا آمده است ، رایان همچنین گفت که ویروس به احتمال زیاد بخشی از زندگی ما باقی می ماند. وی گفت که این ویروس خطرناک باقی خواهد ماند ، اما خطر کاهش می یابد. باید دید تا چه میزان با کمک واکسن می توان آن را از بین برد. اگرچه واکسن بسیار م effectiveثر است ، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که ویروس یا بیماری ناشی از آن را به طور کامل از بین ببرد. بنابراین واکسن به افرادی که در معرض خطر بالایی هستند تزریق می شود.

همه گیرهای ارواح
قربانیان آنفولانزای اسپانیایی اکثراً جوان هستند و احتمال مرگ افراد بین 20 تا 40 سال نیز بیشتر است. اعتقاد بر این است که اگر همان اپیدمی دوباره متولد شود ، کل تمدن جهانی متوقف می شود و بزرگترین بحران غذایی رخ می دهد. کمبود مواد غذایی وجود خواهد داشت که دولتها را متزلزل کرده و بی ثباتی سیاسی را در سراسر جهان ایجاد می کند. در همان زمان ، مرگ سیاه وحشتناک ترین اپیدمی جهان قلمداد می شود که بین سالهای 1347 تا 1351 بین 75 تا 20 میلیون نفر را در آفریقا ، اروپا و آسیا کشته است.

[ad_2]