پیوند مریخ و زهره 2021: مریخ و زهره به ماه نزدیک ترند ، می دانید چگونه اتصال سیاره ای در هند را ببینید

جولای 12, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • دو سیاره همسایه روی زمین ، مریخ و زهره ، در 12 و 13 ژوئیه بسیار نزدیک می شوند.
  • این دو سیاره آنقدر به هم نزدیک می شوند که مردم قادر خواهند بود این چشم انداز نادر را با چشم خود ببینند.
  • مریخ و زهره پس از غروب خورشید در قسمت غربی فضا قابل مشاهده خواهند بود

واشنگتن
خبرهای خوبی برای دوستداران فضا در سراسر جهان وجود دارد. دو سیاره همسایه روی زمین ، مریخ و زهره ، در 12 و 13 ژوئیه بسیار نزدیک می شوند. این دو سیاره آنقدر به هم نزدیک خواهند شد که افراد قادر خواهند بود این چشم انداز نادر را با چشم خود ببینند. دانشمندان گفته اند که هر دو مریخ و زهره پس از غروب خورشید در قسمت غربی فضا قابل مشاهده خواهند بود. نه تنها این ، امروز ماه نزدیکترین ماه به آنها خواهد گذشت.

این پدیده شگفت انگیز تلفیقی شگفت انگیز از سیارات است. این ادغام زمانی اتفاق می افتد که دو سیاره در زمینه دید بسیار نزدیک به یکدیگر باشند. گرچه در واقعیت این دو سیاره فاصله زیادی با یکدیگر دارند. مریخ و زهره در 0/5 درجه از یکدیگر قابل مشاهده خواهند بود و از زمین به راحتی قابل مشاهده هستند. اگرچه در واقع آنها بسیار دور خواهند بود. براساس موسسه اخترفیزیک هند ، ماه نیز بخشی از این همزمانی خواهد بود.

در هند از هر زاویه قابل مشاهده است
این موسسه اعلام کرد که مریخ و زهره در 13 ژوئیه به 4 درجه نزدیک می شوند. این مسسه اعلام کرد که این نمای نادر از نزدیک شدن ماه به هند در تاریخ 12 ژوئیه مشاهده خواهد شد. وی گفت از امروز به بعد ، هر شب این مسئله با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. طی چند روز آینده این نمای قابل مشاهده خواهد بود. گفته می شود که سیارات مریخ و زهره به تدریج از روز سه شنبه جدا می شوند.

به گفته دانشمندان ، این واقعه آسمانی شگفت انگیز تنها از زمین قابل مشاهده است. اگر آسمان صاف باشد ، از گوشه و کنار هند قابل مشاهده است. همگرایی زهره و مریخ با کمک تلسکوپ در همان قاب قابل مشاهده است. با این حال ، ممکن است زاویه دو سیاره در شمال هند با جنوب هند کمی متفاوت باشد.

[ad_2]