پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای: آیا اکنون پیمان جدید مسابقه تسلیحات هسته ای جهان را متوقف می کند؟ این کشورها ، از جمله هند-آمریکا-چین ، در برابر لازم الاجرا شدن پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای سازمان ملل ، هند چین و ما امضا نکرده ایم

ژانویه 22, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

ملل متحد
اولین معاهده از نوع خود برای منع رقابت سلاح های هسته ای از روز جمعه اجرایی شد. این اقدام به عنوان یک گام تاریخی برای از بین بردن کشنده ترین سلاح های جهان توصیف شده است. با این حال ، بسیاری از کشورهای جهان ، از جمله هند ، ایالات متحده و چین ، مجهز به سلاح هسته ای ، به شدت با این مخالفت می کنند. با این وجود ، این معاهده منع سلاح های هسته ای از قبل بخشی از قوانین بین المللی است.

هنوز درباره کمپین خلع سلاح هسته ای س questionsالی دارید؟
سازمان هایی که علیه سلاح های هسته ای می جنگند اجرای این معاهده را به عنوان بزرگترین پیروزی خود نشان داده اند. در آخرین مرحله جنگ جهانی دوم ، بمب اتمی آمریکا در سال 1945 به شهرهای هیروشیما و ناگازاکی ژاپن ریخته شد. با این حال ، به نظر می رسد بیشتر کشورهایی که سلاح هسته ای دارند مخالف این پیمان هستند. در چنین شرایطی ، فعالیت خلع سلاح هسته ای نیز بسیار دشوار است.

این طرفین با این معاهده مخالفت کردند
این پیمان در ژوئیه 2017 توسط مجمع عمومی سازمان ملل تصویب و توسط بیش از 120 کشور تصویب شد. اما 9 کشور – ایالات متحده ، روسیه ، انگلیس ، چین ، فرانسه ، هند ، پاکستان ، کره شمالی و اسرائیل – که مسلح هستند یا احتمالاً سلاح هسته ای دارند هرگز از این پیمان حمایت نکرده اند و همچنین 30 کشور نیز از این معاهده حمایت نکرده اند. اتحادیه از او حمایت کرد.

ژاپن علیه این پیمان است
ژاپن ، تنها کشور در جهان که دچار وحشت حمله هسته ای شده است ، نیز از این پیمان حمایت نکرد. بئاتریس فین ، مدیر اجرایی کمپین بین المللی برای از بین بردن سلاح های هسته ای ، آن را یک روز تاریخی برای حقوق بین الملل ، سازمان ملل و قربانیان هیروشیما و ناگازاکی توصیف کرد. این پیمان پنجاهمین تصویب خود را در 24 اکتبر 2020 دریافت کرد و از 22 ژانویه لازم الاجرا شد.

تاکنون 61 کشور این پیمان را تصویب کرده اند
بئاتریس فین روز پنجشنبه گفت 61 کشور این پیمان را تصویب کرده اند و انتظار می رود تصویب دیگری در روز جمعه انجام شود. این از روز جمعه سلاح های هسته ای را از طریق قوانین بین المللی در همه این کشورها ممنوع می کند.

[ad_2]