پس از مالدیو ، چین از رشد قدرت هند در اقیانوس هند رنجیده شد و اکنون ماداگاسکار را تحریک کرد – رسانه های چینی در سراسر جهان از هند به دلیل افزایش قدرت نظامی در اقیانوس هند عصبانی شدند و ماداگاسکار و کومور را تحریک کردند

فوریه 5, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • چین نگران افزایش قدرت هند در منطقه اقیانوس هند ، هدف خود است
  • رسانه های چینی به جلسه وزیران دفاع اقیانوس هند در هند اعتراض کرده اند
  • چین همچنین حضور کشتی های جنگی خود را در منطقه اقیانوس هند روشن کرده است

پکن
احساسات چین با افزایش قدرت هند در اقیانوس هند متورم می شود. اژدهایی که سری لانکا و مالدیو را زیر بار بدهی خرد کرد ، اکنون ماداگاسکار ، دوست هند را تحریک کرده است. در حقیقت ، در جریان Arrow India 2021 ، هند برای اولین بار میزبان کنفرانس وزرای دفاع اقیانوس هند (IOR) بود. در این مدت ، میان همه متحدان برای تقویت صلح ، امنیت و همکاری در اقیانوس هند بحث شد. اکنون چین ناک اوت شده است تا تسلط هند در منطقه قویتر نشود.

چین دروغ هند را به اقیانوس هند متهم می کند
سخنگوی رسمی روزنامه گلوبال تایمز چین در مخاطبان تحریریه خود به هند برگشت و گفت که دهلی نو نمی خواهد حضور چین را در اقیانوس هند ببیند. هند می ترسد که افزایش قدرت نظامی چین نقش اصلی آن را در منطقه اقیانوس هند به خطر بیندازد. علاوه بر این ، گلوبال تایمز می نویسد که دیدن اقدامات طبیعی چین به عنوان تهدیدی برای امنیت منطقه اقیانوس هند برای هند بی معنی است.

چین از حضور هند در ماداگاسکار می ترسد
گلوبال تایمز با استناد به اخبار موسسه همکار ما تایمز هند می نویسد که دهلی نو همکاری امنیتی و دفاعی خود را با ماداگاسکار و کومور افزایش می دهد تا با نفوذ پکن در غرب اقیانوس هند مقابله کند. با این حال ، کشورهای منطقه ممکن است علاقه ای به تلاش های دهلی نو نداشته باشند ، که می تواند آنها را به هند جذب کند.

تحریک کشورهای اقیانوس هند در برابر هند
رسانه های چینی ، با تحریک ماداگاسکار و کومور ، نوشتند که این دو کشور ملل مستقل هستند. آنها حق دارند سیاست خارجی خود را تعیین کنند و امور بین المللی خود را انجام دهند. آنها کورکورانه به هند نمی پیوندند. بعلاوه ، این کشورها همیشه روابط دوستانه ای با چین داشته اند. زیرا چین به طور فعال از آنها حمایت می کند تا نقش شایسته خود را در منطقه اقیانوس هند انجام دهند.

اقیانوس هند 011

چین استقرار ناوهای جنگی را روشن می کند
از طریق گلوبال تایمز ، چین همچنین از استقرار کشتی های جنگی و زیردریایی های خود در خلیج عدن دفاع کرده است. رسانه های چینی با استفاده از لحنی شدید نوشتند که هند باید به یاد داشته باشد که چین به عنوان یک عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد مسئولیت حفظ صلح و امنیت جهانی را بر عهده دارد. چگونه چین می تواند یک مأموریت اسکورت را در خلیج عدن هدایت کند اگر توسط سازمان ملل تأیید و تصویب نشده باشد؟

هند متهم به بهانه
نه تنها این ، رسانه های چینی دو قدم به جلو برداشتند و هند را متهم کردند که هند به دلیل شکست جاه طلبی خود برای تسلط بر اقیانوس هند ، هند چنین پاسخی می دهد. تلاش ها برای حفظ کنترل انحصاری بر اقیانوس هند به طور فزاینده ای ناپایدار و هزینه بر است. بنابراین هند به دنبال یک عامل خارجی است.

[ad_2]