پسر نخست وزیر پیشرفته ترین کشور در جهان است و … پدر به دنبال تابعیت کشور دیگری است – بوریس جانسون پدر استنلی جانسون درخواست تابعیت فرانسه می کند

دسامبر 31, 2020 By CIds35 0

[ad_1]

لندن
پدر بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس درخواست تابعیت فرانسه داده است. اقدام پدر نخست وزیر جانسون اندکی پس از نهایی شدن معامله Brexit مخالفت با تصمیم انگلیس تلقی شد. بگذارید به شما بگویم که روز چهارشنبه ، پارلمان انگلیس توافق نامه تجارت Brexit با اتحادیه اروپا را تصویب کرد. به دنبال آن نخست وزیر بوریس جانسون و ملکه الیزابت دوم.

پدر نخست وزیر جانسون گفت – من همیشه یک اروپایی خواهم ماند
پدر بوریس جانسون ، استنلی جانسون ، روز پنجشنبه گفت که او در حال احیای هویت فرانسوی خود است. وی گفت این مسئله تابعیت فرانسه شدن نیست. اگر درست درک کنم ، پس فرانسوی هستم. مادرم در فرانسه متولد شد. مادر او کاملا فرانسوی بود که پدربزرگ او نیز فرانسوی بود. در حال حاضر سوالی برای من این است که دوباره آنچه هستم را بدست آورم. استنلی جانسون گفت من همیشه اروپایی خواهم بود. مطمئناً شما نمی توانید به من انگلیسی بگویید.

پدر نخست وزیر جانسون عضو پارلمان اروپا بود
پدر بوریس جانسون 80 ساله است و پیش از این نماینده پارلمان اروپا بود. وی در همه پرسی سال 2016 از اقامت انگلیس در اتحادیه اروپا حمایت کرد. شهروندان انگلیس پس از قطع روابط اقتصادی انگلیس با اتحادیه اروپا در ساعت 11 شب پنجشنبه ، حق زندگی و کار در 27 کشور زیر اتحادیه اروپا را از دست می دهند. اما کسانی که تابعیت مضاعف دارند این حق را دریافت می کنند.

تعطیلات چیست
Brexit ، یعنی انگلیس + خروج. Brexit صرفاً به معنای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است. انگلیس یک سال قبل خروج خود از اتحادیه اروپا را اعلام کرده بود. در سال 2016 ، همه پرسی در انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا برگزار شد. که در آن تعداد زیادی از مردم آنجا از Brexit حمایت کردند. این امر منجر به استعفا دولت وقت دیوید کامرون شد. در دوره نخست وزیری ترزا می نخست وزیر سابق ، مذاکرات زیادی در مورد توافق تجاری Brexit انجام شد ، اما توافق حاصل نشد سپس ، در زمان حکومت بوریس جانسون ، سرانجام توافق نامه ای با اتحادیه اروپا صورت گرفت.

اتحادیه اروپا چگونه بوجود آمد
همه کشورهای درگیر در جنگ خاتمه یافته جنگ جهانی دوم مجبور به متحمل شدن خسارات شدند. پنج سال پس از پایان این جنگ ، فرانسه و آلمان توافق نامه ای امضا كردند كه دو كشور دیگر علیه یكدیگر جنگ نخواهند كرد. طبق این طرح ، شش کشور در سال 1950 توافق نامه ای امضا کردند. هفت سال بعد ، پیمانی در رم امضا شد. سپس جامعه اقتصادی اروپا (ECC) تشکیل می شود. امروزه این جامعه اقتصادی اروپا به عنوان اتحادیه اروپا شناخته می شود. در آغاز سال 1973 ، سه ایالت جدید به آن پیوستند. یکی از این کشورها انگلیس بود. اتحادیه اروپا در حال حاضر دارای 27 عضو و جمعیت کلی حدود 500 میلیون نفر است.

[ad_2]