پزشک ایکس ترس ، که ابولا را کشف کرد ، هشدار می دهد که ویروس های کشنده جدید تحت تأثیر بشریت قرار خواهند گرفت: هشدار برای محققان ابولا

ژانویه 3, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

پزشکی که ابولا را در اپیدمی ویروس کرونا کشف کرد هشدار می دهد که یک اپیدمی دیگر مانند کوید -19 به سرعت در سراسر جهان در حال گسترش است. این اپیدمی بیماری X نامیده می شود و مانند ابولا کشنده است. در سال 1976 ، پروفسور ژان ژاک مومبه ، که به کشف ویروس ابولا کمک کرد ، گفت که تامپوم گفت که بشریت با تعداد نامشخصی از ویروس های جدید روبرو است. وی گفت جنگل های بارانی آفریقا تهدیدی برای ویروس های جدید و کشنده است.

زنان کنگوئی علائم مرموزی را تجربه می کنند

پروفسور ژان در مصاحبه با کانال تلویزیونی CNN آمریکا گفت: امروز ما در جهانی هستیم که ویروس های جدید ظاهر می شوند. و این ویروس ها به تهدیدی برای بشریت تبدیل خواهند شد. وی گفت که معتقد است اپیدمی آینده خطرناک تر از ویروس کرونا و ویرانگرتر خواهد بود. پیش از این در ایگاندو ، کنگو ، زنی با علائم خونریزی دهنده مشاهده شده بود. آزمایش ابولا روی این بیمار انجام شد اما منفی بود. پزشکان می ترسند وی اولین بیمار مبتلا به بیماری X باشد. وی گفت ویروس جدید می تواند مانند تاج به سرعت گسترش یابد ، اما تعداد کشته شدگان 50 تا 90 درصد بیشتر از ابولا است.

شما می دانید که کشنده ترین اپیدمی بیماری ابولا X است.

-disease-x-

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ، دانشمندان می گویند اپیدمی X هنوز یک مفهوم است ، اما اگر گسترش یابد ، جهان را ویران خواهد کرد. پروفسور ژن اولین کسی بود که از یک بیمار که به طرز مرموزی تحت تأثیر ویروس قرار داشت و بعدا ابولا نامیده شد ، نمونه خون گرفت. هنگامی که ویروس ابولا برای اولین بار کشف شد ، 88٪ از بیماران و 80٪ از کارکنان آن در بیمارستان ماموریت یامبوکو فوت کردند. خونریزی از ابولا وجود داشت و بیمار درگذشت. نمونه ای که توسط پروفسور ژان گرفته شد ، به بلژیک و ایالات متحده ارسال شد ، جایی که دانشمندان دریافتند که ویروسی به شکل کرم در خون وجود دارد. اکنون پروفسور ژان هشدار داده است که بسیاری از بیماری ها از بیماران به افراد دیگر می رسد.

تاکنون بسیاری از بیماری ها از حیوانات به انسان رسیده اند

تاکنون تب زرد ، انواع آنفلوانزا ، هاری و سایر بیماری ها از حیوانات به انسان رسیده است. بیشتر آنها به دلیل موش یا حشرات است. شیوع بیماری طاعون مانند در سراسر جهان ظاهر شده است. کارشناسان می گویند زیستگاه های حیوانات رو به اتمام است و تجارت حیات وحش افزایش یافته است و شیوع این ویروس ها را افزایش می دهد. وی گفت: اگر زیستگاه طبیعی از بین برود ، حیوانات از بین می روند ، اما موش ها ، خفاش ها و حشرات باقی می مانند. ویروس های سارس ، مریخ و تاج نیز از حیوانات به انسان منتقل می شوند. تصور می شود ویروس کرونا ، که از شهر ووهان چین نشأت گرفته است ، از خفاش ها گرفته شده است. ویروس کرونا که از ووهان نشات گرفته است ، امروز میلیون ها نفر را به کام مرگ کشانده است.

هر سه تا چهار سال یک ویروس جدید ایجاد می شود

طبق مطالعه دانشگاه ادینبورگ انگلیس ، هر سه تا چهار سال یک ویروس جدید وارد جهان می شود. به گفته استاد دانشگاه مارک وولهاوس ، بیشتر ویروس ها از حیوانات ناشی می شوند. دانشمندان گفتند اگر حیوانات وحشی گزیده شوند ، بیماری های همه گیر مانند ابولا و ویروس تاج پیروز می شوند. وی گفت: حیوانات زنده پرورش یافته در بازارهای مرطوب مانند ووهان بیشتر در معرض خطر هستند و بیماری همه گیر بیماری X می تواند در هر یک از این حیوانات وجود داشته باشد. پیش از این ، دانشمندان بازار این گونه حیوانات زنده را که مسئول شیوع بیماری هایی مانند انسان مانند آنفلوانزا و SARS بودند ، برگزار می کردند.

[ad_2]