پرونده دانیل پرل: باز هم با ترس از تهدید آمریكا در پرونده پرل ، دادخواست علیه برائت از محكومین

ژانویه 29, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

اسلام آباد
پاکستان پس از تهدید آمریكا مبنی بر تبرئه احمد عمر سعید شیخ ، تروریست القاعده و سه نفر از همكارانش در پرونده ربودن و قتل روزنامه نگار آمریکایی ، دانیل پرل ، در معرض خطر است. دولت پاکستان دادخواست بررسی مجدد این موضوع را در روز جمعه در دادگاه عالی این کشور ارائه داده است. توضیح اینکه ایالات متحده مستقیماً هشدار داده است که اگر پاکستان نتواند متهمان به قتل پرل را مجازات کند ، در این صورت اقدام خواهد کرد.

پاکستان از نارضایتی آمریکا می ترسد
این دادخواست تنها چند ساعت پس از ابراز نارضایتی ایالات متحده از تصمیم دادگاه عالی پاکستان برای تبرئه متهمان این پرونده ارائه شد. در صحبت با رسانه ها ، دادستان کل سند ، فیاز شاه ، تأیید دادخواست برای تجدیدنظر در این حکم را صادر کرد و از دادگاه خواست تا استدلال را تبرئه کند.

وی از دادگاه خواست تا در این حکم تجدید نظر کند
دولت سند از دادگاه خواست تا در حکم خود تجدیدنظر کند و متهم را مجدداً اعاده کند ، و در این دستور خطاهای خاصی ذکر شده است. دولت سند این دادخواست را برای بررسی در دیوان عالی کشور تقدیم کرده است. به طور قابل توجهی ، دادخواست تجدیدنظر توسط دادگاه اوج در روز پنجشنبه پس از رای دادگاه عالی سند در مورد برائت متهمان ، ارائه شد.

مروارید ، در حال کار بر روی روابط با ISI و القاعده
دادگاه همچنین در این پرونده پر سر و صدا حکم آزادی شیخ متولد انگلیس را صادر کرد. پرل ، 38 ساله ، رئیس دفتر وال استریت ژورنال در جنوب آسیا ، در سال 2002 در كراچی ربوده شد ، در حالی كه اطلاعاتی را درباره گزارش ISI و القاعده پاکستان جمع می كرد. سپس وی را سر بریده و کشته اند.

دادگاه چهار متهم از جمله یک شیخ را مقصر دانست
شیخ و سه نفر از همدستانش در این پرونده محکوم و محکوم شدند. کاخ سفید “ابراز نارضایتی” از دستور دادگاه عالی پاکستان برای برائت از متهم پرونده آدم ربایی و قتل روزنامه نگار آمریکایی دانیل پرل کرده است. بعداً سفارت آمریکا در پاکستان روز جمعه اظهارات آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده مبنی بر اینکه کشورش خواهان عدالت برای پرلا است ، به اشتراک گذاشت.

[ad_2]