پراچاندا اولی را به انحلال پارلمان در هند متهم کرد – نخست وزیر نخست وزیر اولی به دستور هند می رقصد

ژانویه 13, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • بحران سیاسی در نپال ، حمله پراچاندا به اولی ، عمیق تر می شود
  • “تقسیم حزب به دستور هند ، پارلمان را منحل کرد”
  • این هدف با ملاقات سه ساعته با رئیس RAW ابراز شد
  • رئیس جمهور اعلام کرد که انتخابات میان دوره ای در آوریل-مه برگزار می شود

کاتماندو
Pushp Kamal Dahal Prachanda ، رئیس فراکسیون حزب کمونیست نپال (NAC) ، نخست وزیر K.P. شارما اولي كه حزب حاكم را تقسيم كرده و پارلمان را به دستور هند منحل مي كند. پرچاندا خطاب به رهبران و فعالان جناح خود در سالن آكادمی در نپال در اینجا گفت كه در گذشته نه چندان دور نخست وزیر ادعا كرده است كه برخی از رهبران NAC قصد دارند دولت او را به ابتكار هند سرنگون كنند.

“او مجبور به استعفا نیست”
پراچاندا گفت که جناح او اولی را مجبور به استعفا نکرد فقط به این دلیل که پیامی را به صحت ادعای اولی ارسال کرد. نخست وزیر پیشین گفت: “(اما) حالا آیا اولی حزب را به دستور هند جدا كرده و مجلس نمایندگان را منحل كرده است؟” وی گفت حقیقت به مردم نپال رسیده است.


“جلسه 4 ساعته با رئیس RAW هدف را روشن می کند”
پراچالی ادعا می کند که “اولی سه ساعت در غیاب شخص ثالث در محل اقامت خود در بالوواتار با سامانتا گوئل ، رئیس RAW ، شعبه اطلاعات هند ، ملاقات کرد و اهداف اولی را به وضوح نشان می داد.” وی نخست وزیر را به پذیرش توصیه های غلط نیروهای خارجی متهم کرد. پراچاندا گفت که با انحلال مجلس نمایندگان ، اولی ضربه ای به قانون اساسی و سیستم دموکراتیک وارد کرد که پس از هفت دهه مبارزه ایجاد شده بود.

این انتخابات در ماه های آوریل و مه برگزار خواهد شد
نپال در 20 دسامبر درگیر یک بحران سیاسی بود ، وقتی اولی ، که طرفدار چین بود ، ناگهان توصیه به انحلال مجلس نمایندگان در میان جنگ قدرت با پراچاندا کرد. به پیشنهاد وی ، رئیس جمهور ویدیا دوی بهندری مجلس نمایندگان را در همان روز منحل كرد و تاریخ انتخابات جدید را 30 آوریل و 10 مه اعلام كرد.

خشونت سیاسی دوباره در نپال فوران می کند و اولی قدم بزرگی برداشته است

گل پرچند به اولی

گل پرچند به اولی

[ad_2]