پاکستان نیوز: پاکستان می خواهد از مدل کاهش فقر چین بیاموزد: عمران در ستایش چین می خواند

ژانویه 1, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • عمران گفت – چین ثابت کرده است که کاهش فقر پیشرفت واقعی است
  • چین نمونه ای از کاهش فقر قرار داده است
  • چین گفته بود که فقر در همه شهرستانها به پایان رسیده است

اسلام آباد
عمران خان ، نخست وزیر پاکستان روز جمعه با استقبال از الگوی توسعه چین گفت که دولت وی می خواهد برای تسریع رشد اقتصادی و ریشه کن کردن فقر ، از توسعه صنعتی چین درس بگیرد. عمران خان در یک برنامه ضمن خواندن آیاتی با تعرفه چین گفت که اگر ما بتوانیم از هر کشوری در این دنیا بیاموزیم ، این چین است. مدل توسعه آن برای پاکستان مناسب است.

عمران خان ، نخست وزیر پاکستان گفت که سرعت پیشرفت چین در 30 سال گذشته چیزی است که می توانیم از آن یاد بگیریم. خان گفت: چین ثابت کرده است که کاهش فقر پیشرفت واقعی است. وی گفت: “نحوه صنعتی شدن ، ایجاد مناطق ویژه صادرات ، دریافت سرمایه گذاری از خارج و استفاده از آنها برای افزایش صادرات خود … در نتیجه ، چین ثروت خود را افزایش داده است.” وی گفت چین از این پول برای نجات مردم خود از فقر استفاده کرده است … در تاریخ چنین نمونه ای وجود ندارد.

چین گفته بود که فقر در همه شهرستانها به پایان رسیده است
چین ماه گذشته گفت فقر در تمام شهرستانهای پرجمعیت ترین کشور جهان ریشه کن شده است. عمران در این جا متوقف نشد ، وی گفت که دولت (وی) مناطق ویژه اقتصادی را برای جذب و جابجایی صنایع قند ایجاد کرده است تا آنها بتوانند محصولات خود را از پاکستان صادر کنند. وی گفت که با حرکت کشور در مسیر درست ، سال جدید سال رشد اقتصادی خواهد بود. وی گفت: صادرات ما در مقایسه با رقبا در حال رشد است ، بنابراین پاکستان در مسیر درست پیش می رود.

[ad_2]