پاکستان نیوز: عمران خان FATF ترس از دستگیری پاکستان توسط تروریست NEKA Zaki Ur Rehman Lahvi Mumbai حمله به رهبر: عمران خان فقط رهبر حمله را در بمبئی دستگیر نمی کند. او پاکستان را دستگیر می کند

ژانویه 3, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • پاکستان ادعا می کند که زکی الرحمن لهوی ، رهبر حمله بمبئی را دستگیر کرده است
  • پاکستان گانگستر لشکر را به دلیل تأمین اعتبار برای فعالیت های تروریستی دستگیر کرد
  • تحلیلگران می گویند ترس زیادی از پاک در پشت دستگیری لاخوی وجود دارد

اسلام آباد
عمران خان ، دولت پاکستان ، بار دیگر وانمود کرد که رهبر حمله به بمبئی و زکی الرحمن لهوی ، رهبر سازمان تروریستی لشکر طیبه را دستگیر کرده است. روز شنبه ، پاکستان لاخوی رهبر لشکر را به اتهام تأمین اعتبار برای فعالیت های تروریستی دستگیر کرد. تحلیلگران می گویند در پشت دستگیری ناگهانی لاخوی از دولت عمران خان ترس زیادی وجود دارد. بیایید کل موضوع را درک کنیم ….

در واقع ، گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در ژانویه و ماه فاروی جلسه مهمی خواهد داشت. در این جلسه ، FATF وضعیت نگهداری پاکستان در لیست خاکستری را بررسی خواهد کرد. دولت عمران خان در پاکستان که به تروریست ها غذا می دهد ، تمام تلاش خود را می کند تا این کشور را با کمک چین از لیست خاکستری خارج کند ، اما نتیجه ای نداشت. اکنون انتظار می رود که پاکستان امیدوار باشد که لاخوی را در لیست خاکستری دستگیر کند ، اما FATF از واقعیت تلخ آن کاملاً آگاه است.

لیست سیاه به دلیل نداشتن برنامه عملیاتی می تواند خطرناک شود
در همین حال ، مقامات هندی نیز درام پاکستان را زیر سوال برده اند. هند می گوید اندکی قبل از نشست FATF دستگیری یک تروریست بزرگ توسط پاکستان امری عادی شده است. در اوایل ژوئیه 2019 ، پاکستان حافظ سعید بنیانگذار لشکر طیبه را درست قبل از جلسه FATF دستگیر کرد. در آن زمان ، FATF در حال بررسی لیست سیاه پاکستان بود.

پاکستان در حال حاضر در لیست خاکستری قرار دارد ، اما در صورت عدم تحقق برنامه 27 ماده ای برای تأمین مالی تروریسم و ​​پولشویی ، می تواند در لیست سیاه قرار گیرد. پیش از این ، در جلسه FATF در اکتبر 2020 ، به پاکستان سه ماه فرصت داده شد تا این برنامه اقدام را اجرا کند. پاکستان 21 امتیاز از 27 امتیاز را به دست آورده است و 6 امتیاز هنوز تکمیل نشده است. FATF از پاکستان خواسته است تا علیه کسانی که توسط سازمان ملل متحد به عنوان تروریست معرفی شده اند ، اقدامی انجام دهد.

براساس گزارش هندو ، پاکستان برای اجرای این دستور FFTF وانمود کرد که لاخوی را دستگیر می کند. لاخوی در تاریخ 10 دسامبر 2008 توسط سازمان ملل به عنوان یک تروریست بین المللی معرفی شد. مقامات هند معتقدند که پاکستان برای تکمیل برنامه اقدام 6 ماده ای دائماً آدم ربایی می کند. لهوی پس از فشار هند توسط پاکستان دستگیر شد ، اما در آوریل 2015 وثیقه دریافت کرد.

آنچه پاکستان در مورد دستگیری لاخوی گفت
بخش مبارزه با تروریسم (CTD) گفت که دستگیری لهوی از لاهور صورت گرفته است. وی گفت: در عملیاتی مبتنی بر اطلاعات از CTD پنجاب ، تروریست ممنوع در لشکر طیبه ، زکی الرحمان لهوی ، به اتهام تأمین اعتبار برای فعالیت های تروریستی دستگیر شد. (61) در پرونده مربوط به تأمین مالی تروریسم در ایستگاه پلیس CTD در لاهور دستگیر شد. CTD گفت: “لاهوی متهم است که با استفاده از بودجه جمع شده برای تأمین مالی تروریسم ، داروخانه ای را اداره کرده است. او و دیگران از این داروخانه پول جمع کردند و از این پول برای تأمین مالی تروریسم استفاده کردند. وی همچنین از این پول برای هزینه های شخصی خود استفاده می کند.

CTD گفت: پرونده علیه او به دادگاه ضد تروریسم لاهور خواهد رسید. لخوی به دلیل مشارکت در لشکر و القاعده و “تأمین مالی ، برنامه ریزی ، کمک یا همکاری به تروریسم” در دسامبر 2008 توسط سازمان ملل به عنوان یک تروریست جهانی معرفی شد. مقرراتی از جمله مصادره اموال تروریستها و گروههای ممنوعه ، ممنوعیت سفر ، از جمله ممنوعیت سفر به سایر کشورها وجود دارد. کمیته تحریم های القاعده 1267 شورای امنیت سازمان ملل به لاخوی اجازه داده است ماهیانه یک و نیم روپیه پاکستان را برای بازپرداخت هزینه های شخصی پرداخت کند. لشکر طیبه به رهبری حافظ سعید رئیس جماعت الدعوه حملات تروریستی بمبئی را در سال 2008 انجام داد که منجر به کشته شدن 166 نفر از جمله شش آمریکایی شد.

[ad_2]