پاکستان نیوز: ذاکر نایکی از تخریب معبد هندوها در کاراک خیبر پشتون هوا پشتیبانی می کند پاکستان: ذاکر نایک دوباره سم استفراغ می کند و از تخریب معبد هندوها در پاکستان پشتیبانی می کند

ژانویه 3, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • ذاکر نایک مبلغ جنجالی اسلامی بار دیگر بیانیه ای در مورد مسمومیت صادر کرد.
  • ذاکر نایک از تخریب و آتش زدن معبد هندوها در پاکستان حمایت کرد
  • وی گفت: ساخت معبد هندو در یک کشور اسلامی قابل تصویب نیست.

کوالالامپور
ذاکر نایک ، مبلغ اسلامی فراری ، که به مالزی پناهنده شده است ، بار دیگر در مورد مسمومیت جمعی اظهاراتی ارائه داد. ذاکر نایک از تخریب معبد هندو در پاکستان حمایت کرد و گفت که ساخت معبد هندو در یک کشور اسلامی قابل تصویب نیست. نایک گفت اگر بت در یک کشور اسلامی وجود دارد ، باید آن را نابود کرد.

گفته می شود ذاکر نایک در آخرین ویدئو خود گفته است: “هنگامی که محمد سحاب به کعبه بازگشت ، تقریباً همه 360 بت در کعبه را شکست. یک بت یا مجسمه نباید در یک کشور اسلامی ساخته شود ، و اگر چنین است ، باید نابود شود. در یک کشور اسلامی نباید هیچ مجسمه ای وجود داشته باشد و اگر جایی است باید تخریب شود. این اظهارات مسموم توسط ذاکر نایک در حالی صورت گرفت که یک معبد هندو در پاکستان تخریب و به آتش کشیده شد. در همین حال ، محمود خان ، وزیر ارشد پاکستان ، خیبر پختونخوا ، روز جمعه گفت که دولت استان معبدی را که جمعیت پس از تخریب در آن آتش زده بودند ، بازسازی خواهد کرد.
پاکستان: مولوی شریف دستگیر شد ، متهم اصلی به خرابکاری و آتش سوزی در معبد هندو
خان در اینجا به عملکردی گفت که دولت دستوراتی برای مرمت معبد صادر کرده است. روز چهارشنبه ، کشیشی به رهبری کشیشی معبد را سرقت کرد. آنها با گسترش آن مخالفت کردند. فعالان حقوق بشر و رهبران هندو حمله به معبدی در روستای تری در منطقه کراک را به شدت محکوم کردند. خان با تعهد به حفاظت از اماکن مذهبی اقلیت ها در استان گفت که پلیس افراد زیادی را که مظنون به دست داشتن در حمله به معبد بودند دستگیر کرده است.

رهبر مسجد علمای اسلام ، رحمت سلام هاتاک بازداشت شده است
بیش از 45 نفر در ارتباط با این حمله دستگیر شده اند که بیشتر آنها اعضای یک حزب رادیکال اسلامی هستند. رهبر مسجد علمای اسلام ، رحمت سلام هاتک نیز دستگیر شده است. روز پنجشنبه ، کمران بانگاش ، دستیار ویژه اطلاع رسانی خان و سخنگوی دولت استان گفت که دولت این استان به مقامات دستور داده است تا معبد آسیب دیده را بازسازی کنند. در همین حال ، کمیسیون حقوق اقلیت از سایت بازدید کرد.
پاکستان: خرابکاری هندو ، آتش سوزی ، 26 دستگیری بنیادگرایان ، دادگاه عالی در عمل
هیئت کمیسیون با اعضای کمیته محلی صلح و اعضای جامعه هندو دیدار و این حادثه ناگوار را محکوم کرد. وزیر خان خان به کمیسیون اطمینان داد که اقدامات سختی علیه عاملان درگیر در این حادثه انجام خواهد شد. پیشاور سراب دیال ، رهبر جامعه هندو گفت که سامادی گوورو هندو در مجموعه معبد است و افراد جامعه هندو هر پنجشنبه از سامدی بازدید می کنند. جامعه هندو مقبره سری پارامان جی مهاراج را مقدس می داند. این بنا پس از مرگ وی در سال 1919 در روستای تری در ولسوالی کراک ساخته شد. سالها پیش اختلاف بر سر صمدی آغاز شد.

ذاکر نایکی فراری از ترس NIA در مالزی زندگی می کند
آژانس ملی تحقیقات در حال بررسی پرونده ذاکر نایک است. ذاکر نایک از ترس تحقیقات از هند فرار کرد و با اکثریت مسلمانان مالزی در این کشور زندگی می کند. نایاک متهم به سخنرانی درباره پولشویی و نفرت است. نام او همچنین در بمب گذاری های سال 2016 داکا دیده می شود. صدها نفر در این انفجارها کشته شدند. بعداً یکی از متهمان این انفجارها اعتراف کرد که سخنان نایک وی را وادار به انجام این عمل شنیع کرده است.

به گفته مقامات NIA ، نایک نزدیک به چهار سال است که در مالزی زندگی می کند. سخنان وی از تلویزیون صلح در هند پخش شد که اکنون ممنوع شده است. انگلیس و کانادا ویزا وی را رد کردند ، پس از آن مالزی به او تابعیت دائمی داد. سازمان غیردولتی وی ، بنیاد مطالعات اسلامی ، نیز بین سالهای 2007 و 2011 کنفرانسهای صلح را در بمبئی برگزار کرد. طبق گزارش NIA ، نایک همچنین به تلاش برای تغییر دین و گسترش خشونت متهم است. با این حال ، نایک همه این ادعاها را رد کرد.

[ad_2]