پاکستان نیوز: “دستگیری مسعود ازهر تا 18 ژانویه” ، عمران خان به دستور دادگاه پاک چه خواهد کرد؟ – مسعود ازهر تا 18 ژانویه دستگیر شود ، تصمیم ضد تروریستی پاکستان از دولت عمران خان

ژانویه 9, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

لاهور
دادگاه ضد تروریسم پاکستان دستور بازداشت مسعود ازهر تروریست بین المللی را تا 18 ژانویه صادر کرد. ترور مسعود ازهر ، پادشاه جیش محمد ، در صورت تأمین بودجه تحت تعقیب است. حکم دستگیری ازهر توسط دادگاه ضد تروریسم (ATC) گوجرانوالا صادر شد.

نگرانی عمران خان شدت گرفت
پاکستان از ابتدا مسعود اظهر را مفقود می نامد. در حالی که در جایی در مکانی امن در زادگاهش بهاوالپور مخفی شده بود. همچنین شایعه شده است که آژانس اطلاعاتی پاکستان ISI ماسوج ازهر را در پناهگاه امن خود پناه داده است. نگرانی های دولت عمران خان پس از حکم دادگاه افزایش یافت. اگر وی را از مخفی شدن در ISI بیرون بیاورند ، بسیاری از کشورهای جهان ، از جمله هند ، خواهان مجازات در صورت اقدامات تروریستی هستند.

حکم بازداشت تا 18 ژانویه
در جلسه دادرسی روز شنبه ، قاضی ATC Gujranwala ، ناتاشا نسیم سوپرا ، در جلسه دادرسی روز جمعه ، به CTD دستور داد تا 18 ژانویه مسعود ازهر ، رئیس جیش محمد را دستگیر و وی را در دادگاه معرفی کند. . ازهر متهم به تأمین مالی تروریسم و ​​توزیع مواد تروریستی است.

پاکستان وانمود می کند که علیه جیش عمل می کند
سازمان تروریستی مسعود ازهر جیش محمد مسئولیت حمله تروریستی در پلواما را بر عهده گرفت. سپس ، به دلیل فشارهای فزاینده بین المللی ، دولت پاکستان بیش از 100 نفر از اعضای سازمان تروریستی ، از جمله پسر و برادر پادشاه جیش محمد را دستگیر کرد. دولت همچنین کنترل املاک ، مدارس و مساجد ، جماعت و الدعوه جیش محمد را توسط حافظ سعید ، رهبر تروریستی بمبئی و بنیاد فالاهی اینسیانات در دست گرفت.

مسعود ازهر مغز حمله Pulwama است
پس از حمله تروریستی پولواما در هند در فوریه 2019 ، پلیس در استان پنجاب پاکستان کارزاری علیه Tater Financing آغاز کرد و شش فعال JEM را در گوجرانوالا در این پرونده دستگیر کرد. مقدار زیادی پول نقد از این تروریست ها بازیابی شد. گوجرانوالا در حدود 130 کیلومتری لاهور واقع شده است.

چرا مسعود ازهر تحت تعقیب بود ، لهوی و حافظ در زندان ، چرا پاکستان اینقدر سرگرم می شود؟
یک تروریست جهانی در سال 2019 اعلام شد.
سازمان ملل متحد در پی تلاش های هند ازهار را تروریست جهانی در ماه مه سال 2019 اعلام کرد. سرانجام ، چین مجبور شد تلاش های خود را برای نجات یافتن این تروریست در لیست سیاه متوقف کند. آزهر در سال 1999 در ازای آزادی مسافران هواپیمای IC Air ICA-814 ربوده شده توسط تروریست ها از هند آزاد شد. وی پس از آزادی یک سازمان تروریستی به نام جیش محمد تشکیل داد و چندین حمله تروریستی در هند انجام داد.

[ad_2]