پاکستان نیوز: خزر شیعه پاکستانی ، از “تهدیدهای” عمران خان وحشت زده ، تظاهرات را متوقف کرده و کشته شدگان را دفن می کند – مردم جامعه شیعی پاکستان به دنبال اخطار عمران خان ، تظاهرات را متوقف کرده و کارگران معدن را سوزانده اند

ژانویه 9, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

اسلام آباد
جامعه اقلیت شیعه هزاره ، که از شش روز گذشته در پاکستان خواستار برقراری عدالت بود ، در پی تهدیدهای نخست وزیر عمران به اعتراض خود پایان داد. وی نه تنها اجساد 11 معدنچی را که در حمله شبه نظامیان دولت اسلامی کشته شدند ، دفن کرد. بلکه کنارگذر غربی کویته نیز تخلیه شد. توضیح اینکه معدنچیان از جامعه شیعه هاجرا شنبه گذشته در منطقه ماچ در استان بلوچستان کشته شدند.

خانواده های قربانیان 6 روز کار کردند
هزاران نفر از افراد خزر که از قتل بستگانشان متحیر شده بودند ، با تابوت کشته شدگان در منطقه سخت سرد کویته غربی روی درنا نشستند. آنها اصرار داشتند که تا زمان حضور عمران خان نخست وزیر برای تأمین امنیت ، اجساد را دفن نکنند.

عمران به معترضان گفته بود که باج گیری کنند
نخست وزیر عمران خان با نادیده گرفتن خواسته های مردم خود معترضان را سیاه نمایی خوانده بود. در طی یک رویداد ، او گفت که من پیام خود را به معترضین رسانده ام که همه خواسته های آنها پذیرفته می شود. پس چرا اصرار بر دفن مردگان تا رسیدن من چیست؟ نخست وزیر هر کشوری را نمی توان از این طریق سیاه نمایی کرد. به این ترتیب همه شروع به سیاه نمایی می کنند. اظهارات عمران خان از آن زمان به چالش کشیده شده است.

روکوس در پاکستان برای اظهارات عمران
بیانیه عمران خان نه تنها از سوی مخالفان بلکه از سوی عموم مردم و رسانه ها واکنش های تندی نشان داد. برای متقاعد کردن این خانواده ها در مورد آخرین آیین ها و خاتمه کامل اختلافات ، دولت پاکستان نیز تلاش زیادی کرده است. مقامات پاکستانی می گویند که بن بست هنگامی پایان یافت که جم كمال خان ، وزیر ارشد بلغستان برای دومین بار به ملاقات معترضین رفت و وی درخواست آنها را پذیرفت و به آنها گفت كه نخست وزیر قصد دارد به زودی با آنها ملاقات كند.

“همسایه ما خشونت های جمعی را تحریک می کند” ، عمران به بهانه کشتن معدنچیان شیعه عازم هند شد
دولت پاکستان غرامت و مشاغل فراهم خواهد کرد
کمیته اقدام شهدا و مجلس وحدت مسلمان اعلام کرده اند که به این اعتصاب پایان می دهند. بر اساس این توافق نامه ، دولت علیه کسانی که مسوولیت سهل انگاری در حادثه ماخ را بر عهده دارند ، اقدامی خواهد کرد. دولت بلوچستان به خانواده های مقتول و کار یکی از اعضای خانواده 15 GEL جبران می کند.

مسلمانان خزر در پاکستان چه کسانی هستند؟ مسلمانان که می کشند
رئیس ارتش پاکستان بایوا امروز در تور بلوچستان است
به گفته منابع ، معترضین جلسه را به حالت تعلیق درآوردند زیرا به آنها گفته شد که فرمانده ارتش ، ژنرال کمار جاوید بایوا ، روز شنبه وارد کویته خواهد شد. در بلوچستان ، ارتش پاکستان هر روز باید با حملات روبرو شود. بنابراین ، اتمام پروژه CPEC در همکاری با چین نیز تحت الشعاع قرار گرفته است.

[ad_2]