پاکستان نیوز: آیا پاکستان برای جنگ آماده می شود؟ آزمایش سیستم موشکی فتح -۱ با برد 140 کیلومتر – سیستم موشکی آزمایشی ارتش فتح 1 با کنترل دستی ، دانش تأثیر آن بر هند

ژانویه 7, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • پاکستان از آمادگی هند برای دفاع ، سلاح جدیدی با چین ، می ترسد
  • روز پنجشنبه روی سامانه موشکی چند منظوره هدایت شده فتح -۱ آزمایش شد
  • چین و پاکستان می خواهند هند را در دو جنگ قبلی که آماده می شود ، اشتباه بگیرند

اسلام آباد
پاکستان همچنین در میان تنش با چین در لاداخ برای جنگ علیه اتحادیه اروپا آماده می شود. در حال حاضر پاکستان پس از 20 روز مانور شاهین -9 با نیروی هوایی چین ، در حال آزمایش سیستم موشکی هدایت شده فتح -1 است. ISPR ، شاخه تبلیغات ارتش پاکستان با انتشار ویدئویی ادعا کرد موشک فتح -۱ قادر به اصابت 140 کیلومتر است. بیم آن می رود که چین در ساخت این سیستم موشکی به پاکستان کمک کرده باشد.

اطلاعات مربوط به موشک از دست رفته است
پاکستان اطلاعات بیشتری در مورد این سامانه موشکی به اشتراک نگذاشته است. بنابراین ، ادعای پاکستان به راحتی قابل باور نیست. این ویدئو که توسط ارتش پاکستان به اشتراک گذاشته شده است ، در مجموع فقط 15 ثانیه است. اولین بخشی که به نظر می رسد موشک است که از پرتابگر خود شلیک می کند. قسمت دوم یک موشک را نشان می دهد که از یک قطب با فاصله حدود 5 تا 10 فوت سقوط می کند. ارتش پاکستان اطلاعاتی در مورد محل انجام این آزمایش ارائه نکرده است.

پاکستان از هند عصبانی است
در ابتدا ، پاکستان به ضربات جراحی ناشی از آزمایش های مکرر موشکی در هند متکی بود. هنگامی که جهان از پاکستان سرپیچی کرد ، وی شروع به سرزنش هند برای گسترش وحشت در کشورش کرد. عمران خان اخیراً از گفتن دست هند در حمله به ارتش پاکستان در بلوچستان و حمله تروریستی به معدنچیان شیعه خسته نشده بود.

هند در سال 2020 حدود 40 موشک را آزمایش می کند.
سال 2020 موفقیت بزرگی در بخش تحقیقات دفاعی هند به اثبات رسید. دانشمندان DRDO آنقدر موشک آزمایش کردند که همه رکوردهای قبلی شکسته شد. بیش از سه ده موشک در سال 2020 با موفقیت آزمایش شد. اولین موشک ضد تابش نسل جدید این کشور (NGARM) با موفقیت در 9 اکتبر آزمایش شد. در 23 سپتامبر و دوباره در 16 اکتبر ، هند با موفقیت یک موشک محلی Prithvi-2 را با قابلیت حمل سلاح هسته ای پرتاب کرد. آزمایش موفقیت آمیز برای رهاسازی اژدر مافوق صوت ، موشک SMART ، در 5 اکتبر برگزار شد. موشک هدایت شونده ضد تانک توسط تانک ارجون در اول اکتبر آزمایش شد.

چین ، پاکستان در حال آماده سازی برای جنگ در دو جبهه با هند
چین و پاکستان اکنون می خواهند به دو استراتژی نظامی پیش رو متوسل شوند. در قسمت غربی هند ، بزرگترین دشمن پاکستان و از طرف دیگر چین با تفکر توسعه طلب است. هند بین دو کشور گرفتار شده است. مرزهای هند به هر دو طرف نزدیک است و اختلافات در اوج است. در چنین شرایطی ، استراتژی چین اکنون دور زدن هند از طریق ارتش خود از یک سو است ، در حالی که پاکستان را از سوی دیگر تحریک می کند. چنین ارتش هند در جنگی در دو جبهه غربی و شرقی شرکت خواهد کرد.

[ad_2]