پاسخ س questionال 1 کروره KBC: KBC نور عنایت خان Kaun Hai؟ نور عنایت خان کیست ؛ از جاسوس هندی که به آلمان فرستاده شده و توسط فرانسه اشغال شده است مطلع شوید

آگوست 29, 2020 By CIds35 0

[ad_1]

نور عنایت خان ، که در جنگ جهانی دوم جان خود را برای جاسوسی برای انگلیس در فرانسه تحت اشغال آلمان به خطر انداخت ، نه تنها اولین زن هندی بلکه اولین زن آسیای جنوبی بود که با نشان آبی دریافت شد. این پلاک در خیابان 4 تاویتون در بلومزبری نصب شد و نشان دهنده خانه ای بود که او در سالهای 1942-1943 زندگی می کرد. مامور مخفی نورخان اولین زن اپراتور رادیویی بود که در جنگ جهانی اول به فرانسه اعزام شد. داستان شجاعت او ثابت می کند که چرا حتی پس از چندین دهه به او مقام قهرمانی داده شد. (عکس: Royal Airforce)

روسیه ، انگلیس و سپس داستان در فرانسه

خان در 1 ژانویه 1914 در مسکو متولد شد. پدرش هندی و مادرش آمریکایی بود. او در خانواده سلطنتی هند متولد شد. پدرش یک مبلغ صوفی و ​​از نوادگان تیپو سلطان بود. خانواده خان ابتدا به روسیه ، سپس به انگلیس و فرانسه نقل مکان کردند. نور یک مرد جوان با استعداد بود و می دانست چگونه چنگ و پیانو بنوازد. او همچنین فرانسوی بسیار خوبی صحبت می کرد. وقتی جنگ جهانی دوم شروع شد ، نور تنها 25 سال داشت. (عکس: نیروی هوایی سلطنتی)

اولین زنی که به فرانسه نازی رفت

پس از سقوط فرانسه در سال 1940 ، او به بریتانیا آمد و به نیروی هوایی کمکی زنان در اینجا با نام نورا بیکر پیوست. در اینجا او به عنوان اپراتور بی سیم آموزش دیده است. هنگامی که در سال 1943 به بخش فرانسوی SOE (پیمانکار عملیات ویژه) منصوب شد ، مهارت های زبانی و فنی او به ثمر نشست. نور اولین اپراتور زن رادیویی بود که به فرانسه تحت اشغال نازی ها اعزام شد. (عکس: میراث انگلیسی)

مادلین نور عقب نشینی نکرد

او به عنوان پرستار اطفال با نام ژان ماری رینیر منتشر شد و نام رمز او “مادلین” بود. او در حال فرار به پرسنل نیروی هوایی اسیر به بریتانیا بود. برای ارائه اطلاعات به لندن و همچنین دریافت پیام استفاده می شود. او هنگام جاسوسی برای انگلیس در فرانسه با تهدیدهای زیادی روبرو شد ، اما نور برنگشت. حتی همه عوامل شبکه او دستگیر شدند ، اما نور عقب نشینی نکرد. او تنها پیوند بین عوامل پاریس و لندن بود. در چنین شرایطی ، او در وضعیت نظامی بسیار مهم بود. (عکس: نیروی هوایی سلطنتی)

“بسیار خطرناک” نور

در 13 اکتبر 1943 ، وی به دلیل خیانت به یک زن فرانسوی دستگیر شد. شکنجه های زیادی نیز بر او وارد شد ، اما او هیچ اطلاعاتی ارائه نکرد. او سعی کرد فرار کند ، اما وقتی او را گرفتند ، او را به تنهایی به زندان انداختند و او را “بسیار خطرناک” توصیف کردند. (عکس: نیروی هوایی سلطنتی)

اسوبودا گفت ، مرگ در پیش بود.

در سال 1944 او به اردوگاه کار اجباری داکائو فرستاده شد. وی صبح روز 13 سپتامبر از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت. حتی در آخرین لحظه ، هنگامی که سربازان آلمانی سلاح های خود را به دست گرفتند ، آخرین کلمه نور “آزادی” بود که به معنی آزادی است. او تا سال 1946 در بریتانیا مفقود شده اعلام شد ، اما داستان او در سال 1946 پس از بازجویی از افسر سابق Gespo کریستین اوت آشکار شد. کریستین اوت پس از مرگ به خاطر شجاعت بی وقفه اخلاقی و جسمی خود به مدت یک سال ، جورج کراس را دریافت کرد. (عکس: نیروی هوایی سلطنتی)

[ad_2]