پادشاه مالزی برای مقابله با ویروس وضعیت اضطراری اعلام کرد: وضعیت اضطراری ، بی ثباتی سیاسی و بحران کرونر پس از 52 سال به علل تبدیل می شود

ژانویه 12, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

کوالالامپور
پادشاه مالزی روز سه شنبه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، وضعیت اضطراری را مهر و موم کرد. بنابراین ، پارلمان مالزی تا ماه آگوست به حالت تعلیق در خواهد آمد. همه تلاش ها برای برگزاری انتخابات عمومی برای برکناری نخست وزیر محدین یاسین که از زمان اعلام وضعیت اضطراری با مخالفت جدی روبرو است ، متوقف خواهد شد.

اولین وضعیت اضطراری در مالزی از سال 1969 تاکنون
اوایل وضعیت اضطراری در مالزی در سال 1969 اعلام شد ، زمانی که صدها نفر در شورش های نژادی جان خود را از دست دادند. اعلام وضعیت اضطراری توسط پادشاه مالزی قابل اعتراض در دادگاه نیست. در اوایل ماه اکتبر ، سلطان عبدالله احمد شاه ، درخواست مهدین را برای وضعیت اضطراری رد کرد.

نخست وزیر کودتای نظامی را انکار کرد
محی الدین به شهروندان این کشور اطمینان داد که این وضعیت اضطراری در مالزی کودتای نظامی نیست و هیچ منع رفت و آمد منع نشده است. وی گفت که در جریان وضعیت اضطراری ، که تا اول اوت ادامه دارد ، این فرماندهی در دست دولت غیرنظامی خواهد بود. تصمیم در مورد ادامه وضعیت اضطراری تا اوت یا زودتر بسته به شرایط تصمیم گرفته می شود. وضعیت اضطراری به طور ناگهانی اعلام شد.

لاک به مدت دو هفته اعلام کرد
یک روز بعد ، بزرگترین شهر مالزی ، کوالالامپور ، پایتخت اداری پوتراجایا ، و میلیون ها نفر در پنج شهر بسیار خطرناک به مدت دو هفته با وضعیت محاصره نزدیک روبرو خواهند شد. این تحول در شرایطی اتفاق می افتد که سازمان ملی ملای متحد ، بزرگترین حزب ائتلاف حاکم ، تهدید کرده است که حمایت محیدین را برای برگزاری انتخابات عمومی پیش از موعد پس خواهد گرفت.

مجالس قانونگذاری مجلس و ایالت در حالت تعلیق باقی خواهد ماند
محی الدین گفت که پارلمان کشور و مجامع ایالتی همچنان با وقفه روبرو می شوند و اجازه انتخابات اضطراری داده نمی شود. وی گفت که وقتی از اپیدمی راحت شود ، وقتی برگزاری انتخابات امن باشد ، انتخابات عمومی را برگزار می کند.

این کارشناس درباره موارد اضطراری گفت
اوه آه سان ، یک محقق ارشد در انستیتوی امور بین الملل سنگاپور گفت که اکثر مردم در آن زمان نیاز به تحریم را درک می کردند ، اما اعلام وضعیت اضطراری بسیار زیاد به نظر می رسید ، زیرا مشخص نیست که این امر چگونه می تواند از شیوع ویروس جلوگیری کند. وی خواهد گفت که این یک حرکت سیاسی کاملاً واضح و روشن توسط محی الدین برای خنثی کردن چالش های سیاسی هم از سوی رقبا و هم از مخالفان در ائتلاف حاکم است.

[ad_2]