ویکیلیکس جولیان آسانژ: دادگاه انگلیس درخواست استرداد ایالات متحده برای بنیانگذار Weakilex جولیان آسانژ را رد کرد – دادگاه انگلیس درخواست استرداد ایالات متحده برای بنیانگذار ویکی لیکس جولیان آسانژ را رد کرد

ژانویه 4, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

لندن
دادگاهی در انگلیس درخواست استرداد جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی لیکس را به اتهام جاسوسی رد کرد. آسانژ یک دهه پیش به جرم جاسوسی برای انتشار اسناد محرمانه توسط ارتش آمریکا متهم شد. قاضی منطقه ونسا باریستر حکم خود را در دادگاه کیفری مرکزی در لندن صادر کرد. این موضوع به مدت سه هفته در انتظار است.

قاضی ونسا گفت که استرداد انساوه با وضعیت روحی او مطابقت ندارد. وی حتی گفت که اگر آسانژ به آمریکا اعزام شود ، او نیز می تواند خودکشی کند. دادستان های ایالات متحده آسانژ را به 17 مورد جاسوسی متهم كردند ، در حالی كه یكی نیز به دلیل سو mis استفاده از رایانه متهم شده است. حداکثر مجازات این اتهامات 175 سال زندان است.

آمریکا متهم به قتل
وکلای 49 ساله استرالیایی ادعا می کنند که چون او به عنوان روزنامه نگار کار می کرد ، تحت آزادی بیان برای چاپ اسناد حق حمایت دارد. این اسناد حاوی اطلاعاتی درباره ادعای نقض نظامیان آمریکایی در عراق و افغانستان است. تیم حقوقی آسانژ ایالات متحده را به پیگرد قانونی با انگیزه سیاسی متهم کرده است که در آن تلاش برای بدست آوردن و انتشار اطلاعات مربوط به امنیت ملی جرم خوانده شده است.

آمریکا به آسانژ متهم شد
از طرف دیگر ، وکلای دولت آمریکا انکار کردند که پیگرد قانونی درباره آسانژ فقط برای انتشار اسناد منقضی شده انجام شده است ، بلکه قسمت اصلی پرونده به دلیل مشارکت غیرقانونی در سرقت کابل های دیپلماتیک (گفتگوها) و پرونده های نظامی بود. بر اساس.

دستگیری به اصرار سوئد
مشکلات آسانژ از زمانی آغاز شد که وی به اصرار سوئد در سال 2010 در لندن دستگیر شد. سوئد می خواست از آسانژ به اتهام تجاوز جنسی و آزار جنسی توسط دو زن س questionال کند. آسانژ برای اینکه به سوئد اعزام نشود ، در سال 2012 به سفارت اکوادور در لندن پناه برد. بنابراین وی از دسترس نماینده رسمی انگلیس و سوئد خارج شد.

آسانژ در زندان باقی مانده است
هنگامی که وی در آوریل 2019 از سفارت خارج شد ، پلیس انگلیس وی را به جرم فرار با وثیقه دستگیر کرد. در نوامبر 2019 ، سوئد اتهامات آزار و اذیت جنسی را رد کرد زیرا مدت زیادی طول کشید ، اما آسانژ در زندان لندن ماند و با وانت بازداشت برای بررسی پرونده استرداد به دادگاه فرستاده شد.

[ad_2]